Portal bezpiecznego e-biznesu

Uwaga na fałszywą informację o decyzji kredytowej z ING

ING Bank Śląski zamieścił na swojej stronie internetowej ostrzeżenie przed fałszywymi mailami. Przestępcy, podszywając się pod bank, informują o rzekomej pozytywnej decyzji kredytowej.


Uwaga na fałszywą informację o decyzji kredytowej z ING

Tym razem oszuści podszywają się pod ING Bank Śląski i przesyłają wiadomości na losowo wybrane adresy. Wiadomość przypomina wiadomość z banku i zawiera informację na temat pozytywnej decyzji kredytowej oraz prośbę o zalogowanie się do banku pod wskazanym linkiem.

Link zawarty w wiadomości prowadzi do fałszywej strony internetowej, gdzie oszuści proszą o podanie loginu i hasła do systemu transakcyjnego. Kiedy użytkownik zaloguje się pod wskazanym linkiem, przekazuje dane do logowania oszustom. Za ich pomocą przestępcy logują się do bankowości internetowej, ustawiają zaufanego odbiorcę lub zmieniają numer telefonu do autoryzacji transakcji. Następnie użytkownik autoryzuje takie zlecenie – wpisując kod SMS na fałszywej stronie. Chwilę później złodzieje kradną pieniądze z konta.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułOdpowiedzialność hotelu za bagaż gościa Następny artykuł ›TikTok przekształca się w platformę polityczną

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się