Portal bezpiecznego e-biznesu

Przestępcy podszywają się pod Citi Bank Handlowy.

Bank ostrzega przed fałszywym profilem na Facebooku. Udaje konto banku Citi Handlowy i pod pozorem konkursu wyłudza dane.

Przestępcy podszywają się pod Citi Bank Handlowy.

Profil stworzony przez przestępców informuje o konkursie, w którym do wygrania jest samochód. By wziąć udział w losowaniu należy wcisnąć przycisk „wyślij wniosek”. Po chwili ofiara zostaje przekierowana na fałszywą stronę, udającą witrynę banku Citi Handlowy. Tam oszuści wyłudzają dane poufne, np. dane do logowania do bankowości internetowej, dane autoryzacyjne z karty kredytowej, dane osobowe, kody autoryzacyjne.

Bank Citi Handlowy uspokaja, że dzięki współpracy z Facebookiem fałszywy profil udało się już zablokować. Metoda opracowana przez oszustów może znaleźć zastosowanie ponownie, więc lepiej mieć w sieci na baczności.

Na swoich stronach internetowych bank podzielił się poradami, w jaki sposób powinniśmy się zachowywać by zminimalizować ryzyko zmanipulowania przez oszustów. Według banku, trzeba przede wszystkim zwracać uwagę na szczegóły informacji:

  • nietypowe znaki w nazwie nadawcy – przestępcy, chcąc podszyć się pod wiarygodną firmę, wykorzystują różne triki i znaki specjalne w nazwie nadawcy mające zmylić naszą uwagę
  • błędy ortograficzne i niegramatyczną treść wiadomości
  • inne dodatkowe informacje niezwiązane z treścią czy z usługami bankowymi np. adresy www niezwiązane z tematem czy nadawcą wiadomości

Komentarze

‹ Poprzedni artykułPolowanie na klientów banków! Następny artykuł ›Instagram nie dla dzieci poniżej 13 lat

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się