Portal bezpiecznego e-biznesu

Oszuści wykorzystują e-PIT

Popularność nowej usługi Ministerstwa Finansów została wykorzystana przez przestępców. Podszywają się pod resort finansów i rozsyłają fałszywe maile.

Oszuści wykorzystują e-PIT

Od północy z czwartku na piątek na portalu podatkowym podatki.gov.pl została uruchomiona nowa usługa Twój e-PIT. W jej ramach skarbówka przygotowała i udostępniła roczne zeznania podatkowe za 2018 rok dla każdego rozliczającego się według zeznania PIT-37 i PIT-38. Podatnik może zdecydować, czy chce skorzystać z zeznania przygotowanego przez administrację skarbową, czy też samodzielnie złożyć zeznanie.


Usługa okazała się na tyle popularna, że postanowili wykorzystać to oszuści. Rozsyłają oni do podatników wiadomości e-mailowe z zachętą do skorzystania z usługi e-PIT. W treści jednak znajduje się link prowadzący do złośliwego oprogramowania. Jest to kolejny raz, kiedy przestępcy podszywają się pod Ministerstwo Finansów – poprzednio mieliśmy do czynienia z fałszywymi wiadomościami pt. „Wezwanie do złozenia wyjasnienia" (pisownia oryginalna).


Resort finansów wszystkie przypadki fałszywych maili zgłasza do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, gdzie cyberspecjaliści starają się zablokować fałszywe strony internetowe i namierzyć sprawców. Ministerstwo przypomina, że z usługi e-PIT można korzystać wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej podatki.gov.pl


Źródło: RMF/PAP

Komentarze

‹ Poprzedni artykułPośrednik udzielający pożyczek – kim jest? Następny artykuł ›Tajemnica telekomunikacyjna. Sąd może z niej zwolnić!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się