Portal bezpiecznego e-biznesu

Oszuści podszywają się pod WOŚP

Przed nami 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji uaktywnili się też oszuści żerujący na idei zasłużonej imprezy.

Oszuści podszywają się pod WOŚP

Do finału WOŚP pozostało niewiele czasu, bo niespełna tydzień. Już trwa zbieranie pieniędzy na internetowych aukcjach i w niektórych sklepach internetowych. Niestety oszuści także nie próżnują i próbują różnymi sposobami bez skrupułów podszyć się pod uznaną imprezę, by na tym zarobić.

W sieci pojawiły się strony internetowe udające oficjalne witryny Orkiestry. Facebookowy profil WOŚP Olsztyn ostrzega, by zawsze sprawdzać adres internetowy. W przypadku oficjalnej strony to: wosp.org.pl. Wszelkie inne domeny, nawet używające nazwy „wosp” i z łudząco podobnym wystrojem graficznym najprawdopodobniej są jedynie narzędziem oszustów służącym do wyłudzenia pieniędzy.

Przykładowa fałszywa wiadomość wygląda tak:

Siema! Na rzecz 28 Finalu WOSP zebraliśmy już 2,6 mln zl! Wspomoz nas wplata On-Line na https://wosp.online Gramy do końca swiata i jeden dzien dluzej

(pisownia oryginalna)

Jak informuje CERT Orange, przestępcy zachęcają do wpłaty, która zamiast do potrzebujących trafi do oszustów. Podstawiona strona, przypominająca serwis bankowy, służyć może do wyłudzenia danych do konta lub też sprawi, że zapiszemy się do płatnej usługi.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułWzrastają kwoty rekompensat za opóźnienia w płatnościach między przedsiębiorcami Następny artykuł ›Jak nie zostać słupem?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się