Portal bezpiecznego e-biznesu

Oszuści podszywają się pod Urząd Patentowy

Zgłaszają się do nas przedsiębiorcy, którzy otrzymuję wezwanie z Urzędu Patentowego do uiszczenia opłaty rejestracyjnej za udzielone prawo ochronne. Problem polega na tym, że przedsiębiorcy Ci, o taką ochronę w ogóle nie zabiegali!?
Oszuści podszywają się pod Urząd Patentowy

Oszuści, bardzo często wysyłają do przedsiębiorców informację o konieczności rejestracji działalności w fikcyjnym rejestrze lub rejestracji znaku towarowego w nieistniejącym urzędzie. W tym celu oszuści, dla uwiarygodnienia swoich wezwań, tworzą fikcyjne podmioty lub rejestry np. Krajowa Ewidencja Firm czy Polski Urząd Znaków Towarowych. Natomiast, treść wezwań kierowana do przedsiębiorców jest sformułowana w sposób bardzo zdecydowany, a czasem wręcz przypomina wezwanie do zapłaty. To powoduje, że przedsiębiorcy często ulegają presji i przelewają pieniądze oszustom.

Tym razem oszuści podszywają się pod prawdziwy Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, który jest jedynym organem udzielającym prawa ochronnego np. na znaki towarowe. Podają prawdziwe dane adresowe oraz dane kontaktowe.

Poniżej treść wezwania skierowana do jednego z przedsiębiorców.


Oczywiście przedsiębiorca, który otrzymał to wezwanie nie starał się uzyskać ochrony na swój znak towarowy. Natomiast po weryfikacji numeru konta bankowy, który jest wskazany na wezwaniu, szybko dowiemy się, że rachunek należy do banku komercyjnego, a nie do Narodowego Banku Polskiego z którego korzystają wszystkie instytucje rządowe. Uważajcie na tego typu wyłudzenia.

Komentarze

‹ Poprzedni artykuł100% zadatek w branży turystycznej Następny artykuł ›TikTok przekształca się w platformę polityczną

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się