Portal bezpiecznego e-biznesu

Oszuści podszywają się pod Netflix

Tym razem na celowniku cyberoszustów znaleźli się użytkownicy Netfliksa. Atak miał miejsce w Stanach Zjednoczonych, co jednak nie oznacza, że europejscy abonenci platformy mogą czuć się bezpiecznie. W Polsce abonament Netflix płaci według jednego z szacunków ok. 760 tys. osób – one też mogą być odbiorcami fałszywych wiadomości.


Oszuści podszywają się pod Netflix

Oszuści rozsyłają fałszywe wiadomości informując użytkowników, że rzekomo pojawiły się problemy z płatnościami w serwisie. Żeby konto działało poprawnie, przestępcy sugerują zaktualizowanie danych związanych z kartą płatniczą. Użytkownik jest następnie przekierowany do fałszywej strony logowania, która wyłudza dane logowania.

W maju 2017 roku opisywaliśmy atak na użytkowników tej platformy, realizowany za pośrednictwem komunikatora WhatsApp. W wiadomości przesyłanej za pośrednictwem tej aplikacji oszuści zachęcali do darmowej, rocznej subskrypcji w serwisie w zamian za udostępnienie zainfekowanego linku swoim znajomym. Z kolei w marcu zeszłego roku miał miejsce atak phishingowy, którego celem była kradzież danych kart płatniczych użytkowników Netfliksa

– zwraca uwagę Kamil Sadkowski, analityk zagrożeń w firmie ESET.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułKoniec zabezpieczeń Captcha? Następny artykuł ›Google Chrome poprawi tryb „incognito”

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się