Portal bezpiecznego e-biznesu

Oszuści podszywają się pod Decathlon

Tym razem oszuści podszywają się pod Decathlon. W rozsyłanych wiadomościach kuszą darmowymi kuponami z okazji rzekomych 28. urodzin sieci sklepów.

Oszuści podszywają się pod Decathlon

Oszuści wysyłają następującą wiadomość:

Decathlon obchodzi 28. rocznicę w Polsce. Z przyjemnością informujemy, że Decathlon zakończył 28 lata w Polsce W tym szczęśliwym momencie rozdajemy kupony pobytowe Decathlon. Po prostu zarejestruj się tutaj [...] i odbierz kupon - czytamy w poście oszustów podszywających się pod sieć sportową Decathlon

Od wiadomości bardzo szybko odcięła się firma Decathlon informują na portalu społecznościowym, że wiadomości nie są wysyłane przez firmę:

To nie jest nasze działanie. Będziemy zobowiązani za pomoc - może Pan zgłosić reklamę oraz stronę do administratorów Facebooka. Z naszej strony podjęliśmy odpowiednie kroki i mamy nadzieję, że sytuacja w niedługim czasie znajdzie pozytywne rozwiązanie. Prosimy o zignorowanie powyższej reklamy.

Co się dzieje w po kliknięciu w link w wiadomości przesłanej przez oszustów?

Osoba, która kliknie w wiadomość o rzekomym bonie zostanie przekierowana do arkuszu Google, który zbiera informację o kliencie, który chce wziąć udział w fałszywej promocji. Formularz składa się z dwóch pytań – co nie wydaje się podejrzane. Jednak, żeby otrzymać nagrodę trzeba dokończyć rejestrację i tam oszuści zbierają już inne informacje m.in. adres e-mail, imię i nazwisko oraz datę urodzenia.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułZakupy w sieci są coraz popularniejsze! Następny artykuł ›SMS od oszustów – uważaj na podejrzane wiadomości

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się