Portal bezpiecznego e-biznesu

Oferta pracy jako tester płatności?! Uważajcie to oszustwo!

Czy praca polegająca wypłacaniu i wpłacaniu pieniędzy nie brzmi podejrzanie? Dla nieświadomych użytkowników może się to wydawać niewinny proceder, jednak w rzeczywistości tego rodzaju „praca” może nieść za sobą poważne konsekwencje prawne, w tym karę bezwzględnego pozbawienia wolności!
Oferta pracy jako tester płatności?! Uważajcie to oszustwo!

Otrzymaliśmy informację od naszej czytelniczki z której wynika, że serwis DotPay.pl poszukuje testerów płatności. Czytelniczka odpowiedziała na ofertę za pośrednictwem Messengera gdzie otrzymała warunki współpracy. Poniżej fragment korespondencji zawierający opis pracy:
W rzeczywistości firma DotPay S.A. nie zatrudnia i nigdy nie zatrudniała testerów płatności, a tego rodzaju ogłoszenia są po prostu próbą podszycia pod znaną firmę. Natomiast czynności do których są „zatrudnianie” osoby z dużym prawdopodobieństwem stanowią element tzw. prania brudnych pieniędzy, a więc czynu za który grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


Komentarze

‹ Poprzedni artykułPracownicy spółki bezprawnie posługiwali się poufnymi danymi Następny artykuł ›Tajemnica telekomunikacyjna. Sąd może z niej zwolnić!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się