Portal bezpiecznego e-biznesu

Kolejna zmiana regulaminu Allegro?! Tym razem to oszustwo!

Użytkownicy Allegro znaleźli się na celowniku cyberprzestępców. Oszuści podszywają się pod platformę i pod pretekstem zmiany w regulaminie starają się wykraść dane użytkowników oraz przejąć ich konto w serwisie.

Kolejna zmiana regulaminu Allegro?! Tym razem to oszustwo!

Allegro, a dokładnie użytkownicy tego serwisu, co jakiś stają się celem ataków przestępców. Oczywiście głównym powodem takiego działania jest popularność serwisu, a także….częste zmiany samej platformy. Bo przecież, ile razy w ciągu w roku, allegro zmienia swój cennik oraz regulamin? Często, a nawet bardzo często. Tym samym kliknięcie kolejnej AKCEPTACJI nie powinno przyjść z trudem. Właśnie, na tego typu nieuwagę oraz automatyzm w zachowaniu użytkowników liczą oszuści.

Nowa kampania phishingową, dotyczy zmian w regulaminie serwisu. Wybrani użytkownicy Allegro otrzymują wiadomości o zmianie regulaminu serwisu i konieczności jego zaakceptowania. W tym celu trzeba tylko nacisnąć przycisk AKCEPTUJE. Niestety, link przenosi użytkownika na fałszywą stronę, gdzie oszuści proszą o zalogowanie się. Gdy użytkownik wykona taką operację, to straci dane i być może także własne konto.


Komentarze

‹ Poprzedni artykułReklamacja towaru zakupionego od osoby fizycznej Następny artykuł ›Jak oszuści chcą nas wrobić w …fałszywe sklepy

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się