Portal bezpiecznego e-biznesu

Wezwanie do usunięcia negatywnego komentarza

 Wezwanie do usunięcia negatywnego komentarza

Wezwanie do usunięcia negatywnego komentarza

Wizerunek jest istotny dla każdego przedsiębiorcy, a w tym przede wszystkim dla e-przedsiębiorców. W przypadku, gdy wizerunek ten jest naruszany bezprawnie poprzez negatywne komentarze, przedsiębiorca aktywnie walczyć z tego rodzaju działaniami m.in. poprzez wezwanie właściciela strony na której opublikowane komentarze do ich usunięcia.

Uprawnienie to wynika z kodeksu cywilnego i nawiązaniu zarówno do ochrony dóbr osobistych, jak i prawa do ochrony firmy przedsiębiorcy.

Prawo do firmy - art. 43(10) KC

Przedsiębiorca, którego prawo do firmy zostało zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne. W razie dokonania naruszenia może on także żądać usunięcia jego skutków, złożenia oświadczenia lub oświadczeń w odpowiedniej treści i formie, naprawienia na zasadach ogólnych szkody majątkowej lub wydania korzyści uzyskanej przez osobę, która dopuściła się naruszenia.

Potrzebujesz pomocy w sporządzeniu niniejszego wezwania? Chce je wysłać z kancelarii adwokackiej? Nie problemu, wyślij do nas wiadomość, a nasz prawnik skontaktuje się Tobą w celu opracowania pisma.

Pobierz Wezwanie do usunięcia negatywnego komentarza.docx Pobierz Wezwanie do usunięcia negatywnego komentarza.pdf

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice . Przesyłki kurierskie zagraniczne

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się