Portal bezpiecznego e-biznesu

Zdaniem Niemców Firefox jest najbezpieczniejszy

 Zdaniem Niemców Firefox jest najbezpieczniejszy

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Niemiecki urząd ds. cyberbezpieczeństwa (BSI) orzekł, że Firefox jest najbezpieczniejszą przeglądarką internetową.

Zdaniem Niemców Firefox jest najbezpieczniejszy

BSI, czyli niemiecki Federalny Urząd ds. Bezpieczeństwa Informatycznego wziął po lupę kilka popularnych przeglądarek stron www. Urzędnicy stwierdzili, że jedynie Firefox spełnia wszystkie minimalne wymagania tegoż urzędu odnośnie tego rodzaju oprogramowania.

Zanim doszło do rozpoczęcia testów przeglądarek eksperci urzędu przygotowali długą, liczącą kilkadziesiąt pozycji listę wymagań wobec nich dotyczących bezpieczeństwa i ochrony danych w trakcie żeglowania po internecie. Znalazła się na nim np. konieczność kompatybilności z kilkoma ważnymi standardami szyfrowania danych, możliwość blokowania i usuwania historii przeglądanych stron, haseł i plików cookies oraz umiejętność blokowania instalowania nieautoryzowanych rozszerzeń do przeglądarki.

Wśród popularnych przeglądarek wszystkie minimalne warunki BSI spełnił wyłącznie Firefox (w wersji 68). Przeglądarkom Google Chrome 76, Microsoft Internet Explorer 11 i Microsoft Edge 44 ta sztuka się nie udała. Niemiecki przegląd nie uwzględnił niestety wszystkich popularnych przeglądarek internetowych. Na liście zabrakło przede wszystkim Safari, powszechnie stosowanego oprogramowania na sprzęcie Apple’a, nie sprawdzono też Opery. Tak więc Firefox góruje pod względem bezpieczeństwa przeglądania stron www – wg BSI – nad np. Chrome i Microsoft Edge, ale nie wiemy, jak prezentuje się na tle innych browserów.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułUwaga na SMS-y o konieczności dopłaty Następny artykuł ›Ministerstwo Finansów ostrzega przed oszustami!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się