Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: xkomp.net

 Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: xkomp.net

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Informację o sklepie otrzymaliśmy od naszego czytelnika i postanowiliśmy do sprawdzić.
Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: xkomp.net

Po audycie informacji na stronie mamy wątpliwości co do rzetelności sklepu. Poniżej przedstawiamy cechy, które powinny stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta.

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Ceny

Sklep zdecydowanie oferuje konkurencyjne ceny. Po umieszczeniu nazwy dowolnego produktu, dostępnego w ofercie sklepu w porównywarce cenowej natychmiast dochodzimy do wniosku, że ceny w sklepie są podejrzanie niskie.

Sprzedawca

Regulamin sklepu oraz polityka prywatności wskazują zupełnie innego przedsiębiorcę niż ten, który jest wskazany w chwili potwierdzenia zamówienia i na konto którego mają trafić pieniądza za produkt! Tego rodzaju rozbieżność powinna zaniepokoić klienta sklepu.


Płatność

Z informacji podanych na stronie sklepu wynika, że sprzedawca oferuje dwa formy płatności tj. przedpłata na konto bankowe oraz płatność za pośrednictwem elektronicznych serwisów płatności. Jednak po wybraniu opcji płatności za pośrednictwem elektronicznych serwisów płatności jesteśmy proszeni o dokonanie wpłaty .... na konto bankowe! Mechanizm dobrze znany z innych podejrzanych sklepów. Ta cecha zdecydowanie powinna stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta.


Domena

Adres sklepu został zarejestrowany 22 stycznia 2018 r. co w powiązaniu z innym w/w cechami stanowi bardzo podejrzaną cechę.

Fake News Alert

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach? Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułKonta pocztowe na Gmail rozsyłały spam Następny artykuł ›Czy mogę otworzyć przesyłkę kurierską przed podpisaniem odbioru?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się