Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: sklepfer.pl

 Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: sklepfer.pl

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Otrzymaliśmy zgłoszenie z prośbą o weryfikację sklepu sklepfer.pl
Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: sklepfer.pl

Po audycie informacji na stronie mamy wątpliwości co do rzetelności sklepu. Poniżej przedstawiamy cechy, które powinny stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta.

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Ceny

Po wprowadzeniu nazw niektórych produktów z oferty sklepu do porównywarki cenowej szybko dochodzimy do wniosku, że ceny w sklepie są podejrzanie niskie.

Regulamin

Przede wszystkim regulamin nie zawiera informacji na temat sprzedawcy. Powyższa informacja jest wymagana zarówno przez ustawę o prawach konsumenta, jak i ustawę o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Dodatkowo regulamin zawiera postanowienia, które mogą zostać uznane za klauzule niedozwolone np.: Nasz sklep nie odpowiada za opóźnienia w dostawie spowodowane niewywiązaniem się przez firmy kurierskie z umów obsługi przewozowej.

Płatność

Sklep oferuje wyłącznie płatność w formie przedpłaty na konto bankowe, co zdecydowanie musi stanowić sygnał alarmowy dla klientów sklepu.

Domena oraz serwer

Domena została zarejestrowana w dniu 7 grudnia 2017 r. natomiast sklep jest utrzymywany na tym samym serwerze co inne podejrzane sklepy internetowe, a mianowicie: pegra.pl, chytrus.com oraz entersc.net


Opinie

Sklep posiada bardzo dużo pozytywnych opinii w sieci, jednak większość z nich jest datowana na 2013r. Następnie (jak wynika z historii opinii) działalność sklepu została zawieszona - domena prawdopodobnie trafiła na giełdę domen. Nowe opinie pojawiają się od 4 grudnia 2017 r. chociaż domena sklepu została zarejestrowana 7 grudnia 2017 r.

Kontakt

Próbowaliśmy skontaktować się ze sklepem. Po wybraniu numeru telefonu usłyszeliśmy komunikat podawany łamaną polszczyzną oraz informację, że wszyscy konsultanci są zajęci.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułZalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: pegra.pl Następny artykuł ›PKN Orlen wchodzi na rynek automatów pocztowych

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się