Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: marvint.pl

 Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: marvint.pl

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Sklep marvint.pl monitorowaliśmy na bieżąco od blisko 2 miesięcy. Jednak dopiero teraz publikujemy oficjalne zalecenie.
Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: marvint.pl

Od jakiegoś czasu czytelnicy pisali do nas wiadomości z prośbą o weryfikację tego sklepu. W wiadomości zwrotnej informowaliśmy o podejrzanych cechach sklepu m.in.: braku płatności za pobraniem czy długim czasie dostawy. Jednocześnie wskazywaliśmy, że kontaktowaliśmy się ze sklepem, gdzie podaliśmy się za klienta, które chce kupić produkt, a obsługa wyjaśniła nam powody dla których udostępnia wyłącznie płatność przelewem (sprzedaż w modelu dropshippingu) oraz przesyłała nam zdjęcia produktów o które prosiliśmy. W tym czasie regulamin sklepu również nie budził zastrzeżeń. Obecnie pojawia się coraz więcej opinii na temat nierzetelności sklepu, a kontakt ze sklepem się urwał. W związku z tym przedstawiamy cechy, które każdy klient powinien wziąć pod uwagę przed zakupami.

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Ceny

Markowe produkty są w bardzo niskich cenach. Ta cecha może budzić zarówno wątpliwości co do jakości i pochodzenia towarów, jak i podejrzenia związane z wiarygodnością sklepu.

Płatność

Sklep udostępnia płatność w formie przedpłaty na konto bankowe oraz płatność za pośrednictwem serwisów płatności. Jednak po zakupie produktu i wybraniu metody płatności za pomocą serwisów płatności w każdym możliwym miejscu mamy do pobrania fakturę, która mam na ułatwić przelew za zakupiony produkt.


Dostawa

Termin realizacji zamówienia jest znaczenie wydłużony i wynosi zgodnie z regulaminem sklepu do 30 dni roboczych! Oczywiście, sklepy które działają w formie dropshippingu mają prawo do wydłużenia czasu dostawy, jednak tak długi okres oczekiwania jest podejrzany.

Kontakt

Ponownie próbowaliśmy skontaktować się ze sklepem. Niestety telefon jest albo zajęty albo nikt go nie odbiera.

Fake News Alert

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach? Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułGoogle integruje płatności internetowe Następny artykuł ›Usecrypt. Zalecamy ostrożność podczas …. komentowania

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się