Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: m-electro.pl

 Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: m-electro.pl

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Otrzymujemy zgłoszenia od naszych czytelników dotyczące sklepu m-electro.pl. W związku z tym postanowiliśmy go sprawdzić.
Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: m-electro.pl

Po audycie informacji na stronie mamy wątpliwości co do rzetelności sklepu. Poniżej przedstawiamy cechy, które powinny stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta.

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Ceny

Po wprowadzeniu nazw niektórych produktów do porównywarki cenowej dochodzi do wnioski, że popularne produkty np. IPHONE 6S 128 GB jest tańszy niż w innych sklepach internetowych o ponad 400 zł.

Regulamin

W dokumencie brakuje podstawowych informacji na temat sprzedawcy. Oprócz tego, że jest to podmiot z Chin, nie wiemy tak naprawdę nic więcej.

Płatność

Z regulaminu wynika, że sklep oferuje dwie formy płatności tj. przedpłata na konto bankowe oraz płatność za pośrednictwem elektronicznych serwisów płatności. Brak możliwości zapłaty za towar w chwili jego odbioru należy uznać za co najmniej podejrzany.

Dostawa

Termin dostawy w sklepie wynosi 30 dni. Sklepy internetowe, których system sprzedaży opiera się na modelu dropshippingowym zazwyczaj wydłużają czas dostawy, jednak tego rodzaju termin wydaje się bardzo wydłużony. Dodatkowo w regulaminie jest zawarte postanowienie, które może zostać uznane za niedozwolone:

Maksymalny termin dostawy zamówienia wynosi 30 dni roboczych, na czas dostawy towaru mogą mieć wpływ czynniki takie jak święta w krajach tranzytowych jak i pracę poszczególnych urzędników. Sklep nie ma wpływu na przedłużanie się terminów dostawy spowodowane wyżej wymienionymi informacjami.


Kontakt

Kontaktowaliśmy się ze sklepem. Obsługa wyjaśniła nam, że na chwilę obecną nie możliwa zapłata za towar w chwili jego odbioru czyli za tzw. pobraniem. Warto jednak dodać, że ze zgłoszeń naszych czytelników wynika, że obsługa sklepu bardzo często rozłączała się po pytaniach dotyczących pochodzenia towaru oraz siedziby sprzedawcy.

Fake News Alert

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych podejrzanych e-sklepach? Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułZalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: taniemedia.pl Następny artykuł ›Usecrypt. Zalecamy ostrożność podczas …. komentowania

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się