Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie internetowym: 14dni.pl

 Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie internetowym: 14dni.pl

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Otrzymaliśmy zgłoszenie od jednego z naszych czytelników i postanowiliśmy sprawdzić sklep 14dni.pl.
Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie internetowym: 14dni.pl

Po wstępnym audycie informacji na stronie byliśmy przekonani, że sklep po prostu rozpoczyna działalność dlatego wygląd oraz robocza domena (//sklep1748948.home.pl/) są tymczasowe. Jednak po kolejnych zgłoszeniach od klientów mamy poważne wątpliwości co do uczciwości tego sklepu. Poniżej przedstawiamy cechy, które powinny stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta.


Co wzbudza nasze podejrzenie?

Ceny

Po umieszczeniu nazw niektórych produktów w porównywarce cenowej szybko dochodzimy do wniosku, że ceny produktów w sklepie są podejrzanie niskie.

Regulamin

Regulamin nie zawiera informacji wymaganych przez ustawę o prawach konsumenta, jak i ustawę o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Dodatkowo regulamin zawiera postanowienia, które mogą zostać uznane za klauzule niedozwolone np.:

Klient będący Konsumentem może odstąpić od umowy sprzedaży bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie 10 (dziesięć) dni od dnia dostawy. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.


Opinie

Na temat sklepu 14dni.pl pojawia się coraz więcej negatywnych opinii na temat niezrealizowanego zamówienia.

Kontakt

Próbowaliśmy skontaktować się ze sklepem. Po wybraniu numeru usłyszeliśmy, że jesteśmy na 30 miejscu w kolejce! Nowy sklep z pewnością starłby się zadbać o obsługę klienta, a tego rodzaju utrudnianie kontaktu ze sprzedawcą to zdecydowanie podejrzana cecha.

[04.12.2017 r. - Aktualizacja]

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy pismo z wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy w sprawie sklepu 14dni.pl z prośbą o zgłaszanie się osób, które dokonały w nim zakupów, w celu przesłuchania. W trakcie przesłuchania konieczne jest podanie numeru rachunku bankowego na który dokonany wpłaty - należy okazać potwierdzenie przelewu.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułWirtualne lustro? Rewolucyjna nowość w e-commerce! Następny artykuł ›Jak prawidłowo skonstruować Newsletter

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się