Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: futbolowyswiat.com.pl

 Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: futbolowyswiat.com.pl

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Otrzymaliśmy zgłoszenie od jednego z naszych czytelników i postanowiliśmy sprawdzić sklep futbolowyswiat.com.pl
Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: futbolowyswiat.com.pl

Po audycie informacji na stronie mamy wątpliwości co do rzetelności sklepu. Poniżej przedstawiamy cechy, które powinny stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta.

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Ceny

Po pierwsze, wszystkie produkty w sklepie są przecenione – tego rodzaju cecha powinna wzbudzić podejrzenie każdego kupującego. Ponadto, nie wchodząc w temat jakości produktu, należy podkreślić, że te same produkty, które są oferowane w sklepie są także dostępne np. w sklepie internetowym AliExpress za zdecydowanie niższą cenę.

Płatność

Sklep umożliwia zapłatę za towar wyłącznie w formie przedpłaty na konto bankowe sprzedawcy! – to zdecydowanie podejrzana cecha. Brak możliwości zapłaty za towar w chwili jego odbioru za tzw. pobraniem powinien stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta sklepu. Warto również dodać, iż regulamin sklepu wskazuje możliwość zapłaty za towar w za pośrednictwem elektronicznego serwisu płatności – jednak po uzupełnieniu formularza zamówienia taka możliwość się nie pojawia.

Dostawa

Zgodnie z regulaminem sklepu:

Termin wysyłki wynosi od 3 do 14 dni roboczych licząc od dnia wysłania przez Klienta Zamówienia. W przypadku przesyłek wysyłanych za granicę Polski, termin dostawy przez kuriera DHL może wynosić od 5 do 16 dni roboczych.

Ten, zdecydowanie wydłużony czas realizacji zamówienia, może sugerować iż celem sklepu jest zebranie jak największej ilość zleceń w krótkim okresie czasu np. trwania Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Rosji.


Domena

Adres sklepu został zarejestrowany 28 maja 2018 r. Krótki okres działania sklepu połączony z innymi w/w cechami powinien stanowić sygnał alarmowy dla klienta.

Kontakt

Próbowaliśmy dodzwonić się do sklepu. Niestety po wybraniu numeru telefonu automat poinformował nas, że w związku z dużym zainteresowaniem ofertą sklepu, kontakt jest możliwy wyłącznie za pośrednictwem adresu mailowego.

Fake News Alert

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach? Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułUwaga na fałszywe maile o zwrocie podatku! Następny artykuł ›Jak prawidłowo skonstruować Newsletter

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się