Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: chytrus.com

 Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: chytrus.com

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Otrzymaliśmy zgłoszenie z prośbą o weryfikację sklepu chytrus.com

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: chytrus.com

Po audycie informacji na stronie mamy wątpliwości co do rzetelności sklepu. Poniżej przedstawiamy cechy, które powinny stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta.

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Ceny

Po wprowadzeniu nazw niektórych produktów z oferty sklepu do porównywarki cenowej szybko dochodzimy do wniosku, że ceny w sklepie są podejrzanie niskie.

Regulamin

Przede wszystkim regulamin nie zawiera informacji na temat sprzedawcy. Powyższa informacja jest wymagana zarówno przez ustawę o prawach konsumenta, jak i ustawę o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Dodatkowo regulamin zawiera postanowienia, które mogą zostać uznane za klauzule niedozwolone np.: Nasz sklep nie odpowiada za opóźnienia w dostawie spowodowane niewywiązaniem się przez firmy kurierskie z umów obsługi przewozowej.

Płatność

Sklep oferuje wyłącznie płatność w formie przedpłaty na konto bankowe, co zdecydowanie powinno stanowić sygnał alarmowy dla klienta sklepu.

Domena oraz serwer

Domena została zarejestrowana w dniu 2 grudnia 2017 r. natomiast sklep jest utrzymywany na tym samym serwerze co inny podejrzany sklep internetowy, a mianowicie: entersc.net


Opinie

Sklep posiada bardzo dużo pozytywnych opinii w sieci, jednak większość z nich jest datowana na 2011 r. Następnie (jak wynika z historii opinii) działalność sklepu została zawieszona, a nowe opinie pojawiają się od 3 grudnia 2017 r. czyli po jednym dniu od chwili zarejestrowania domeny.

Kontakt

Próbowaliśmy skontaktować się ze sklepem. Po wybraniu numeru telefonu usłyszeliśmy komunikat podawany łamaną polszczyzną oraz informację, że wszyscy konsultanci są zajęci.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułPoczta Polska stawia na odbiór paczki w punkcie Następny artykuł ›Formularz zwrotu – gdzie musisz go zamieścić?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się