Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: Antontech.pl

 Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: Antontech.pl

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
O sklepie dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika, za pośrednictwem formularza kontaktowego w zakładce "Bezpieczny sklep".
Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: Antontech.pl

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Atrakcyjne ceny w sklepie!

Sklep posiada bardzo bogatą ofertę produktów z działu RTV i AGD. Natomiast w wielu przypadkach ceny, w porównaniu z ofertą innych sklepów konkurencyjnych, są podejrzanie niskie.

Płatność

Sklep umożliwia zapłatę za towar wyłącznie w formie przedpłaty na konto bankowe sprzedawcy - to zdecydowanie podejrzana cecha. Brak możliwości zapłaty za towar w chwili jego odbioru za tzw. pobraniem lub za pośrednictwem karty kredytowej powinien stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta sklepu.

Sprzedawca

W regulaminie sklepu jest wskazany przedsiębiorca, którego głównym przedmiotem działalności jest „Praktyka lekarska ogólna”! Oczywiście lekarze mogą prowadzić sklepy internetowe, ale nieścisłość w firmie sprzedawcy musi budzić podejrzenia.

Domena i opinie

Adres sklepu został zarejestrowany w dniu 7 sierpnia 2018 r. Natomiast pozytywne opinie, po 7 letniej przerwie w działalności sklepu, pojawiły od 9 sierpnia 2018. W naszej ocenie domena została zakupiona na giełdzie domen i dotyczy sklepu których do 2011 r. prowadził sprzedaż w sieci.

Regulamin

Dokument nie zawiera informacji wymaganych przez ustawę o prawach konsumenta oraz ustawę o świadczenie usług drogą elektroniczną, a także odwołuje się do nieobowiązujących aktów prawnych.


Kontakt

Sklep podaje kilka numerów kontaktowych, jednak po wybraniu któregokolwiek z nich, pojawia się informacja, że numer jest zajęty.

Ciekawostka

Po tym jak dokonaliśmy rejestracji w sklepie, w celu weryfikacji procesu zakupowego, na stronie sklepu pojawiał się informacja "Zaraz wracam".

Fake News Alert

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach? Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułCeneo.pl z ciekawą ofertą dla sprzedawców z serwisu DaWanda Następny artykuł ›SMS od oszustów – uważaj na podejrzane wiadomości

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się