Portal bezpiecznego e-biznesu

Wysyp fałszywych sklepów! Uważajcie!

 Wysyp fałszywych sklepów! Uważajcie!

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Każdego dnia zgłaszają się do nas użytkownicy z prośbą o audyt podejrzanego sklepu internetowego. Na każde zgłoszenie staramy się reagować tak szybko jak to tylko możliwe, ale fałszywek przybywa po prostu za szybko!
Wysyp fałszywych sklepów! Uważajcie!

Od Black Friday (23.11) do naszej wyszukiwarki dodaliśmy ponad 10 podejrzanych sklepów - wszystkie artykuły dotyczące podejrzanych sklepów publikowane są w zakładce "Bezpieczeństwo". Każdego dnia otrzymujemy telefony i maile od klientów tych sklepów z prośbą o pomoc – jednak po wpłaceniu pieniędzy na konto bankowe podane przez oszustów, odzyskanie wpłaconych pieniędzy graniczy z cudem. Tego rodzaju sklepów powstaje coraz więcej!

Schemat oszustwa!

Większość podejrzanych sklepów handluje produktami z działu RTV i AGD, a także drogą odzieżą np. butami. Zazwyczaj produkty są w podejrzanie niskich cenach. Natomiast coraz częściej zdarza się, że oszuści za pośrednictwem portali aukcyjnych jak np. OLX tworzą fikcyjne oferty produktów. Klienci, których zainteresują oferty, są następnie proszeni o dokonanie zakupów w sklepie oszustów pod pretekstem uniknięcia kosztów prowizji, a w tym celu są zachęcani specjalnym kuponem rabatowy. Tym samym, oferta sklepu w którym ceny produktów niczym nie różnią się od cen w innych konkurencyjnych sklepach, po wpisaniu kodu rabatowego stają się bardzo atrakcyjne.

Okres przedświąteczny to zdecydowanie „żniwa” dla internetowych oszustów. O czym należy pamiętać przed złożeniem zamówienia w sklepie internetowym, który odwiedzamy po raz pierwszy? Poniżej przypominamy infografikę ułatwiającą rozpoznanie fałszywego sklepu internetowego.


Fake News Alert (Zagrożenia w sieci)

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach?

  1. Zacznij śledzić nasz profil na Twitterze lub Facebooku gdzie zawsze szybko dajemy znać o nowych oszustwach lub
  2. Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułMandat za złe parkowanie na podstawie zdjęcia Następny artykuł ›Split payment od 1 listopada

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się