Wysyp fałszywych sklepów! Uważajcie!

15 grudnia 2018, 14:22 , autor: Gabriel Gatner - legalniewsieci.pl

Każdego dnia zgłaszają się do nas użytkownicy z prośbą o audyt podejrzanego sklepu internetowego. Na każde zgłoszenie staramy się reagować tak szybko jak to tylko możliwe, ale fałszywek przybywa po prostu za szybko!
Wysyp fałszywych sklepów! Uważajcie!

Od Black Friday (23.11) do naszej wyszukiwarki dodaliśmy ponad 10 podejrzanych sklepów - wszystkie artykuły dotyczące podejrzanych sklepów publikowane są w zakładce "Bezpieczeństwo". Każdego dnia otrzymujemy telefony i maile od klientów tych sklepów z prośbą o pomoc – jednak po wpłaceniu pieniędzy na konto bankowe podane przez oszustów, odzyskanie wpłaconych pieniędzy graniczy z cudem. Tego rodzaju sklepów powstaje coraz więcej!

Schemat oszustwa!

Większość podejrzanych sklepów handluje produktami z działu RTV i AGD, a także drogą odzieżą np. butami. Zazwyczaj produkty są w podejrzanie niskich cenach. Natomiast coraz częściej zdarza się, że oszuści za pośrednictwem portali aukcyjnych jak np. OLX tworzą fikcyjne oferty produktów. Klienci, których zainteresują oferty, są następnie proszeni o dokonanie zakupów w sklepie oszustów pod pretekstem uniknięcia kosztów prowizji, a w tym celu są zachęcani specjalnym kuponem rabatowy. Tym samym, oferta sklepu w którym ceny produktów niczym nie różnią się od cen w innych konkurencyjnych sklepach, po wpisaniu kodu rabatowego stają się bardzo atrakcyjne.

Okres przedświąteczny to zdecydowanie „żniwa” dla internetowych oszustów. O czym należy pamiętać przed złożeniem zamówienia w sklepie internetowym, który odwiedzamy po raz pierwszy? Poniżej przypominamy infografikę ułatwiającą rozpoznanie fałszywego sklepu internetowego.


Fake News Alert (Zagrożenia w sieci)

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach?

  1. Zacznij śledzić nasz profil na Twitterze lub Facebooku gdzie zawsze szybko dajemy znać o nowych oszustwach lub
  2. Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Czytaj również

Komentarze

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno