Wyciek danych w NEO24.PL

11 września 2018, 13:17 , autor: Marcin Drzazga - legalniewsieci.pl

Administrator sklepu NEO24.pl przeprowadził kampanię informacyjną wśród swoich klientów, dotyczącą prawdopodobnego wycieku ich danych osobowych. Zgodnie z wymogami RODO administrator danych osobowych jest zobowiązany do poinformowania o wycieku danych najpóźniej w ciągu 72h od zdarzenia.
Wyciek danych w NEO24.PL

Użytkownicy sklepu internetowego NEO24.pl zostali poinformowani mailowo o ujawnieniu ich danych osobowych. Klientom tej platformy zaleca się zmianę hasła do konta w sklepie. Jeden z czytelników udostępnił nam treść maila, a brzmi ona następująco:

„Informujemy, że istnieje prawdopodobieństwo ujawnienia danych osobowych Klientów z archiwalnej (funkcjonującej do dnia 25.10.2017 r.) bazy sklepu internetowego NEO24.PL. W związku z tym, w trosce o Państwa bezpieczeństwo rekomendujemy: Niezwłoczną zmianę hasła do konta w sklepie internetowym NEO24.PL. Zmianę haseł do innych serwisów internetowych, w których korzystają Państwo z hasła użytego do rejestracji w sklepie internetowym NEO24.PL. Nieodpowiadanie na maile pochodzące z nieznanych i niezweryfikowanych źródeł. Obecnie przy współpracy z wysokiej klasy specjalistami ds. bezpieczeństwa sieci komputerowych analizujemy wszelkie kwestie związane z zaistniałą sytuacją"

Z komunikatu wynika, iż incydent dotyczy archiwalnej bazy sklepu, jednakże zalecamy zmianę hasła wszystkim klientom tego sklepu oraz przypominamy o konieczności zmiany wszelkich haseł dostępu co jakiś czas.


Czytaj również

Komentarze

Legalniewsieci.pl © 2018

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno