Portal bezpiecznego e-biznesu

Uwaga na samozapalające się powerbanki Amazona

 Uwaga na samozapalające się powerbanki Amazona

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Amerykańska agencja ds. bezpieczeństwa produktów konsumenckich – CPSC (The U.S. Consumer Product Safety Commission) poinformowała o zagrożeniu samozapłonem, jakie dotyczy przenośnych powerbanków „AmazonBasics” sprzedawanych przez Amazona.
Uwaga na samozapalające się powerbanki Amazona

Wadliwych jest sześć różnych modeli tych urządzeń kosztujących od 9 do 40 dolarów. Wszystkie posiadają niebezpieczne ogniwa litowo-jonowe o pojemnościach od 2 000 do 16 100 mAh. Powerbanki mają czarne, prostokątne, gumowane bądź metalowe obudowy. Były sprzedawane wraz z pokrowcami, z kablem USB lub bez niego. Numery ID tych urządzeń to: B00LRK8EVO, B00LRK8HJ8, B00LRK8I7O, B00LRK8IV0, B00LRK8JDC or B00ZQ4JQAA. Są one uwidocznione na tylnej ściance urządzenia.

Szacuje się, że Amazon musi wycofać w sumie aż 260 tysięcy egzemplarzy wadliwych urządzeń. Zgłoszono już 53 przypadki przegrzewania się lub samozapłonu urządzenia. Jak podaje agencja, w jednym przypadku doszło do poparzenia kwasem wydostającym się z ogniw, a w czterech innych do zniszczenia mienia.

Felerne egzemplarze były dostępne w sprzedaży w okresie od grudnia 2015 do lipca 2017. Amazon przygotował się na wycofanie z rynku wadliwych powerbanków podając stronę internetową, na której można zgłosić swój egzemplarz i otrzymać zwrot kosztów. Problem jednak w tym, że do odesłania urządzeń w ten sposób wymagany jest amerykański lub kanadyjski adres zamieszkania. Europejczycy, którzy dokonali zakupu na amazon.com z wysyłką na kontynent mogą mieć problem z procedurą zwrotu.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułZły NIP firmy Allegro powodem korekty JPK! Następny artykuł ›Koniec dropshippingu? – Nowy projekt Unii Europejskiej

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się