Portal bezpiecznego e-biznesu

UWAGA! Darmowe bilety do kina to próba wyłudzenia danych.

 UWAGA! Darmowe bilety do kina to próba wyłudzenia danych.

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Nie dajcie się nabrać na bezpłatne bilety do sieci kin Helios, Cinema City oraz Multukino.

UWAGA! Darmowe bilety do kina to próba wyłudzenia danych.

Niestety cyberprzestępcy ponownie próbują uzyskać podstępem dane osobowe internautów. Oszuści próbują nakłonić odbiorcę wiadomości do udziału w konkursie, w którym nagrodą są bilety do kina, które można uzyskać, rzekomo poprzez kartę podarunkową o wartości 500 zł. Oszuści zapewniają, iż odbiorca wiadomości został wylosowany, a bony można wykorzystać w wybranym dowolnym kinie sieci Helios, Cinema City lub Multikino. Tak samo jak w poprzednich tego typu oszustwach, autorzy fałszywej promocji zachęcają, aby wziąć udział w 20 sekundowej ankiecie składającej się z kilku prostych pytań.

Aby dodatkowo zachęcić ofiarę podano informację, iż konkurs nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami i jest w 100% darmowy, a promocja trwa tylko 3 dni. Poniżej zamieszczony jest link w czerwonej ramce „Kliknij tutaj”. Poza ramką linki są zawarte w samej treści wiadomości w trzech miejscach (podkreślone fragmenty oraz obrazek). Ponownie zalecamy, aby nie naciskać żadnych podejrzanych odnośników w otrzymywanych mailach oferujących rzekome darmowe bony, karty podarunkowe lub bilety.

Poniżej treść wiadomości otrzymanej na skrzynkę mailową:


Komentarze

‹ Poprzedni artykułCzy podstawa prawna do odstąpienia od umowy ma znaczenie? Następny artykuł ›Kasy online coraz bliżej!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się