UOKIK ostrzega przed oszukańczymi serwisami pożyczkowymi!

13 czerwca 2017, 14:59 , autor: Gabriel Gatner (legalniewsieci.pl)

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta (UOKiK) wydał ostrzeżenie przed firmą IP Group Roberta Kałuży - zarejestrowaną przy ul. Powstańców Śląskich 21 w Rybniku. Firma wyłudza pieniądze od osób, które chcą wziąć pożyczkę za pośrednictwem jednego z serwisów internetowych należących do firmy. UOKiK zablokował już ponad 20 stron prowadzonych przez przedsiębiorcę.
UOKIK ostrzega przed oszukańczymi serwisami pożyczkowymi!

Postępowanie UOKiK zostało wszczęte z urzędu po uzyskaniu informacji od konsumentów, że w serwisach internetowych należących do IP Group prezentowane są hasła zachęcające do wzięcia pożyczki np. „Weź pożyczkę TERAZ! Wypełnij formularz bez zaświadczeń i wychodzenia z domu!”, „Pieniądze na koncie nawet po godzinie - bez poręczycieli i zbędnych formalności” czy „Pożyczki od ręki bez BIK”. Mechanizm oszustwa przebiega w następujący sposób. Klient, w celu uzyskania możliwości wzięcia pożyczki, musi wysłać smsa premium lub zrobić przelew, zwykle o wartości ponad 30 zł. Jednakże po wysłaniu SMSa lub przelaniu pieniędzy użytkownik nie uzyskiwał żadnej pożyczki.

W ocenie urzędu, postępowanie przedsiębiorcy ewidentnie naraża konsumentów na straty finansowe. Dodatkowo urząd stawia przedsiębiorcy zarzut wprowadzania klientów w błąd poprzez sugerowanie im, że jest pożyczkodawcą oraz profesjonalną firmą doradztwa finansowego. W rzeczywistości, celem przedsiębiorcy jest uzyskiwanie wpłat za tzw. usługę pośrednictwa. Postępowanie w niniejszej sprawie prowadzi także komenda miejska w Rybniku

Dodatkowo UOKiK zablokował już ponad 40 stron związanych z tą sprawą. Są to: futurecash.eu, numer1.eu, telefon24h.pl, oddluzanie.info, pandf.pl, pozyczkowo.eu, pozyczyc.com, telegotowka.eu, b6b.pl, bank-life.pl, banq.com.pl, banq-life.pl, bluehope.pl, cnk-special.pl, focuscash.pl, hefro-seven.com, ibezbik.pl, idealnapozyczka.eu, ingf.eu, i-pozyczamy.pl, ipozyczkabezbik.pl, maszdlug.pl, money24.com.pl, pogotowiepozyczkowe.com.pl, pozyczam-online.pl, pozyczkanachwile.com.pl, pozyczkionline.info, pp-c.com.pl, problemfinansowy.pl, rapide.com.pl, redloan.pl, smart-cash.pl, speedcredit.eu, topcredit.com.pl, ipkf.pl i pozyczkodawca.com.

Czytaj również

Komentarze

Legalniewsieci.pl © 2018

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno