Portal bezpiecznego e-biznesu

Sprawdź sklep przed zakupami!

 Sprawdź sklep przed zakupami!

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Wchodzimy w „czarny” okres roku – dzisiaj Black Friday, który zaczyna Black Weekend. Sprzedawcy nie dadzą nam zapomnieć o super promocja i przecenach. Dlatego właśnie należy zachować szczególną ostrożność podczas zakupów, zwłaszcza jeżeli chodzi o zakupy w sklepie internetowym.

Sprawdź sklep przed zakupami!

O ile w przypadku dobrze znanych sklepów internetowych możemy mieć pewność, że nasze zamówienie zostanie zrealizowane. To w przypadku mniej znanych sklepów już takiej pewności mieć nie można. Tak samo jak sprzedawcy przygotowywali się do wielkiej przeceny, chociaż czasem z przecenami ma to mało wspólnego, tak do okresu przecen bardzo intensywnie przygotowywali się również oszuści.

Fałszywe sklepy mają się naprawdę dobrze. Powstają szybko, a znikają jeszcze szybciej. Dlatego zachowanie czujności podczas zakupów. W związku z czym kluczowym zachowaniem przed kliknięciem w przycisk „Potwierdzam Zakup” powinna być weryfikacja sklepu internetowego. Za pośrednictwem legalniewsieci.pl udostępniamy na bieżąco aktualizowaną listę podejrzanych sklepów internetowych - dlatego przed podjęciem decyzji o zakupach zachęcamy do weryfikacji sklepu internetowego.

Natomiast w okresie od 29 listopada do 2 grudnia 2019 r. postaramy się odpowiadać na zgłoszenia z prośbą o weryfikację sklepu w ciągu 2-3 godzin od zgłoszenia.

Pamiętaj, zgłoszenie może Cię uchronić przed utratą Twoich pieniędzy!

Jednocześnie zachęcamy do dołączenie do naszej grupy na Facebooku „Oszukani przez fałszywe e-sklepy” gdzie użytkownicy wzajemnie ostrzegają się o nowych oszustwach internetowych.

Poniżej infografika "Jak rozpoznać fałszywy sklep internetowy"Komentarze

‹ Poprzedni artykułUwaga na fałszywe maile od Google Play! Następny artykuł ›Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: porello.pl

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się