Portal bezpiecznego e-biznesu

Sprawdź kto oglądał Twój profil na FB! Czy, aby na pewno?!

 Sprawdź kto oglądał Twój profil na FB! Czy, aby na pewno?!

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Uważajcie na dobrze znane wyzwanie na Facebooku, które służy do wyłudzania pieniędzy. Nowa fala tego rodzaju oszustwa właśnie krąży po serwisie.
Sprawdź kto oglądał Twój profil na FB! Czy, aby na pewno?!

Za pośrednictwem tej metody, oszuści wykorzystują naturalną ciekawość, aby wyłudzić nasze pieniądze. Za pomocą wiadomości, które są wysyłane przez naszych znajomych – oczywiście całkowicie poza ich świadomością, otrzymamy informację zachęcającą do porównania ile osób oglądało nasz profil w serwisie.

Po wejściu na stronę, z której rzekomo można pobrać program pokazujący liczbę oglądających profil, użytkownik proszony jest o podanie adresu e-mail. Po jego dostarczeniu witryna oczekuje wpisaniu dwóch kodów, które otrzymuje się za wysłanie SMS-ów Premium po 30,75 zł sztuka.

Facebook nie umożliwia sprawdzania takich danych, nie jest też możliwe wyciągnięcie tych informacji przez zewnętrzne programy. Warto o tym pamiętać, dobrze także przypomnieć o tym znajomym, którzy mogą nie oprzeć się ciekawości i dać się nabrać oszustom.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułNowe oszustwo! Faktury od Żanety Piosik! Następny artykuł ›Nowy obowiązek właścicieli e-sklepów. Czy dotyczy również ciebie?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się