Portal bezpiecznego e-biznesu

SMS za 30 zł z ofertą pożyczki!? Czyli nasza opinia o dampozyczke.pl

 SMS za 30 zł z ofertą pożyczki!? Czyli nasza opinia o dampozyczke.pl

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Na Facebooku bardzo aktywnie promowana jest oferta strony „udzielającej” pożyczki dampozyczke.pl Zgodnie z ofertą serwisu pożyczki, nawet te na wysokie kwoty, są udzielne dla zadłużonych bez sprawdzania jakichkolwiek baz i z bardzo niskim RRSO (rzeczywistą roczną stopą oprocentowania) jednak najpierw trzeba wysłać SMS za …. 30 zł
SMS za 30 zł z ofertą pożyczki!? Czyli nasza opinia o dampozyczke.pl

Obecnie trwa bardzo owocny czas dla serwisów udzielający mikropożyczki. Jednak serwis dampozyczke.pl jest wyjątkiem. Dlaczego? Ponieważ zgodnie z ofertą „Akceptowane są wszystkie wnioski do 25.000 zł” – czyli nie mamy do czynienia z mikro, a pożyczkami na duże kwoty na korzystnych warunkach. Na facebooku opinie na temat serwisu są bardzo dobre, a z informacji zawartych w komentarzach wynika, że przy pożyczce np. 25.000 zł na 100 miesięcy, rata wynosił zaledwie 275 zł co oznacza, że po 8 latach spłacamy tylko 27.500 zł! Taka sama pożyczka w banku kosztowałaby zdecydowanie więcej.

Oferta jest naprawdę korzystana, wystarczy wysłać wniosek - no właśnie! W celu wysłania wniosku, trzeba w pierwszej kolejności wysłać wiadomość SMS za 25 zł netto (30,75 zł brutto) i czekać 25 minut na kontakt z inwestorem. Po wysłaniu SMS, następuje etap wypełniania wniosku, w którym użytkownik musi zaakceptować regulamin oraz wyrazić zgodę na możliwość spełnienia świadczenia przed terminem odstąpienia od umowy wraz z utratą prawa do odstąpienia od umowy po jego spełnieniu. Pomijając fakt, iż regulamin serwisu nie zawiera podstawowych informacji wymaganych przez ustawę o świadczeni usług drogą elektroniczną, to dokument zawiera postanowienia, które wyłączają lub ograniczają prawo konsumenta do odstąpienia od umowy, a tym samym są niezgodne z ustawą o prawach konsumenta.

Jak wynika z opinii użytkowników, którzy wysłali SMS-a, po upływie 25 minut, a nawet 3 godzinach od wysłania wiadomości, nie ma żadnego kontaktu ze strony pożyczkodawcy. Natomiast zgodnie z regulaminem serwisu:

Administrator nie ponosi odpowiedzialności za jakąkolwiek szkodę powstałą w związku zfunkcjonowaniem niniejszego serwisu wyrządzoną z winy nieumyślnej.

Tym samym, w mojej ocenie, działalność serwisu dampozyczke.pl należy uznać za co najmniej wątpliwą ponieważ oprócz możliwości przedstawienia ofert po złożeniu płatnego wniosku, co zgodnie z opinią klientów nie jest wykonywane, tak naprawdę strona nic więcej nie oferuje.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułPegasus – spyware używane przez tajne służby także w Polsce Następny artykuł ›Serwisy ceneo.pl oraz opineo.pl zmienią zasady prezentowania negatywnych ocen

Newsletter

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się