Portal bezpiecznego e-biznesu

Oszuści podszywają się pod MediaMarkt. Uwaga na fałszywe SMSy

 Oszuści podszywają się pod MediaMarkt. Uwaga na fałszywe SMSy

Znana niemiecka sieć marketów z elektroniką i sprzętem AGD ostrzega przed falą fałszywych wiadomości SMS, które informują o rzekomej promocji. Wiadomość zawiera link, którego pod żadnym pozorem nie wolno naciskać. MediaMarkt ostrzega, iż nie prowadzi w ten sposób żadnej akcji i nie jest jej autorem.
Oszuści podszywają się pod MediaMarkt. Uwaga na fałszywe SMSy

W treści wiadomości możemy przeczytać, iż w wyniku przeprowadzonego losowania wybrano konkretnego odbiorcę do wypełnienia ankiety zakupowej. Nadawca SMSa próbuje przekonać ofiarę o zwycięstwie w losowaniu. Cyberprzestępcy nakłaniają, aby przejść do ankiety zakupowej poprzez naciśnięcie linku. Wiadomość zawiera zwrot: „Oto rezultaty losowania dla kodu pocztowego XXXXX….”.

Sieć MediaMarkt odcina się od tej akcji, informując, że ani ona ani podmioty współpracujące z nią, nie prowadzą takiej akcji promocyjnej i nie są autorami tych wiadomości. Ktoś nielegalnie używa marki MediaMarkt.

W oficjalnym oświadczeniu opublikowanym na stronie MediaMarkt podano, iż „informacje o akcjach promocyjnych i konkursach organizowanych przez MediaMarkt zamieszczane są wyłącznie w oficjalnych kanałach informacyjnych MediaMarkt Polska oraz na stronie internetowej mediamarkt.pl.”

Sieć przestrzegła wszystkich, aby zachować szczególną ostrożność w przypadku konkursów pojawiających się w sieci, z użyciem jej marki. W szczególności na różnego rodzaju fikcyjne akcje promocyjne i fałszywe konkursy, które pojawiają się w mediach społecznościowych, w profilach nienależących do MediaMarkt. Wzięcie udziału w nieautoryzowanych przez sieć akcjach grozi szkodami materialnymi, ściągnięciem wirusa na komputer lub smartfon, a także udostępnieniem swoich danych osobowych osobom nieupoważnionym.

Zdjęcie prezentuje przykład fałszywej wiadomości. Źródło: MediaMarkt

Komentarze

‹ Poprzedni artykułCzeski przekręt na hasło „1234” Następny artykuł ›Facebook pobrał od użytkowników 1,5 mln kontaktów bez zgody

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Przypomnij hasło

Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się