Oszuści podszywają się pod MediaMarkt. Uwaga na fałszywe SMSy

10 września 2018, 10:06 , autor: Marcin Drzazga - legalniewsieci.pl

Znana niemiecka sieć marketów z elektroniką i sprzętem AGD ostrzega przed falą fałszywych wiadomości SMS, które informują o rzekomej promocji. Wiadomość zawiera link, którego pod żadnym pozorem nie wolno naciskać. MediaMarkt ostrzega, iż nie prowadzi w ten sposób żadnej akcji i nie jest jej autorem.
Oszuści podszywają się pod MediaMarkt. Uwaga na fałszywe SMSy

W treści wiadomości możemy przeczytać, iż w wyniku przeprowadzonego losowania wybrano konkretnego odbiorcę do wypełnienia ankiety zakupowej. Nadawca SMSa próbuje przekonać ofiarę o zwycięstwie w losowaniu. Cyberprzestępcy nakłaniają, aby przejść do ankiety zakupowej poprzez naciśnięcie linku. Wiadomość zawiera zwrot: „Oto rezultaty losowania dla kodu pocztowego XXXXX….”.

Sieć MediaMarkt odcina się od tej akcji, informując, że ani ona ani podmioty współpracujące z nią, nie prowadzą takiej akcji promocyjnej i nie są autorami tych wiadomości. Ktoś nielegalnie używa marki MediaMarkt.

W oficjalnym oświadczeniu opublikowanym na stronie MediaMarkt podano, iż „informacje o akcjach promocyjnych i konkursach organizowanych przez MediaMarkt zamieszczane są wyłącznie w oficjalnych kanałach informacyjnych MediaMarkt Polska oraz na stronie internetowej mediamarkt.pl.”

Sieć przestrzegła wszystkich, aby zachować szczególną ostrożność w przypadku konkursów pojawiających się w sieci, z użyciem jej marki. W szczególności na różnego rodzaju fikcyjne akcje promocyjne i fałszywe konkursy, które pojawiają się w mediach społecznościowych, w profilach nienależących do MediaMarkt. Wzięcie udziału w nieautoryzowanych przez sieć akcjach grozi szkodami materialnymi, ściągnięciem wirusa na komputer lub smartfon, a także udostępnieniem swoich danych osobowych osobom nieupoważnionym.

Zdjęcie prezentuje przykład fałszywej wiadomości. Źródło: MediaMarkt


Czytaj również

Komentarze

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno