Portal bezpiecznego e-biznesu

Oficjalne oświadczenie Tpay.com w sprawie Aleshop.pl

 Oficjalne oświadczenie Tpay.com w sprawie Aleshop.pl

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

11 marca 2019 roku, dzięki czujności Krajowego Integratora Płatności S.A. – właściciela operatora płatności Tpay.com – udało się zablokować próbę oszustwa sklepu Aleshop.pl.

Oficjalne oświadczenie Tpay.com w sprawie Aleshop.pl

Platforma Aleshop.pl zajmowała się sprzedażą drobnej elektroniki od maja 2018 roku. Początkowo sklep w celu wzbudzenia zaufania potencjalnych odbiorców, przez kilka miesięcy zdobywał pozytywne opinie budując swoją renomę, by ostatecznie spróbować wyłudzić pokaźną kwotę. W dniu 11 marca 2019, w obliczu podejrzeń oszustwa, Dział Bezpieczeństwa Tpay.com zablokował możliwość wypłaty środków dla sklepu Aleshop.pl i skierował się do organów ścigania.

W śledztwie prowadzonym przez prokuraturę i policjantów Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Łodzi, zatrzymani zostali dwaj bezdomni mężczyźni w wieku 52 i 59 lat. Prokurator przedstawił im zarzuty związane z udziałem w przestępstwie oszustwa na szkodę co najmniej 700 osób i kwotę około 500 tys. złotych. Szacuje się, że liczba pokrzywdzonych może być większa i przekroczyć nawet 1000.

Dla Klientów sklepu wykonujących płatność za pośrednictwem Tpay.com mamy dobre wiadomości – większość wpłat udało się zatrzymać, dzięki czemu nie trafiły one do właścicieli fałszywej platformy.

Poniżej publikujemy oficjalne oświadczenie operatora płatności Tpay.com:

„Szanowni Państwo,

w związku z podejrzeniem oszustwa i zablokowaniem konta sklepu Aleshop.pl w dniu 11 marca 2019, pragniemy poinformować, że zgromadzone środki pieniężne zostały zabezpieczone w ramach postępowania prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową Łódź-Polesie. Do czasu zakończenia śledztwa, na Krajowy Integrator Płatności S.A. – właściciela marki Tpay.com, został nałożony obowiązek przechowania środków pieniężnych. Jednocześnie informujemy, że decyzje dotyczące procedury zwrotu zablokowanych środków będą podejmowane przez organy ścigania po zakończeniu czynności wyjaśniających.

Zachęcamy osoby, które są poszkodowane a w szczególności osoby, które informowaliśmy o zablokowaniu środków, do składania zawiadomienia do Prokuratury Rejonowej Łódź-Polesie. Dodatkowo informujemy, że wszystkie najnowsze informacje w sprawie sklepu Aleshop.pl, pojawią się na bieżąco na stronie internetowej www.tpay.com

Poznań, dnia 19 marca 2019 r.

Tpay.com”

Komentarze

‹ Poprzedni artykułCyberatak wstrzymał prace fabryk producenta aluminium z oddziałami w Polsce Następny artykuł ›Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie fotograficzny.fun

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się