Portal bezpiecznego e-biznesu

Microsoft 365 - zalety subskrypcji dla firm

 Microsoft 365 - zalety subskrypcji dla firm

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Firmy w Polsce mierzą się z wieloma wyzwaniami. W środowisku IT, są to między innymi bezpieczeństwo danych, umów, informacji wrażliwych, ale też same koszty utrzymania infrastruktury informatycznej. Microsoft oferuje usługi, które odpowiadają na wiele potrzeb przedsiębiorców. Narzędzia i usługi, jakie oferuje ten światowy potentat, dają możliwości optymalizacji budżetu jak i rozwoju biznesu w zakresie procesów komunikacji i bezpiecznego przechowywania danych. Aby maksymalnie wykorzystać te korzyści, ważne jest przemyślane wdrożenie oraz regularna analiza i dostosowywanie zasobów chmurowych do bieżących potrzeb przedsiębiorstwa.

Microsoft 365 - zalety subskrypcji dla firm

Czym jest Microsoft 365?

Chmura Microsoft 365 to idealne rozwiązanie dla firm, które rozwijają swój potencjał i chcą pewnie zarządzać danymi. Platforma została zaprojektowana z myślą o organizacjach, które integrują różne formy komunikacji i wymiany danych. Znany wcześniej jako Office 365, Microsoft 365 oferuje możliwość stworzenia bezpiecznego środowiska it dla organizacji. Skąd zmiana nazwy? Zakres funkcjonalności platformy chmurowej nie ogranicza się już jedynie do “biura”. Microsoft 365 łączy funkcjonalności platformy chmurowej, narzędzi komunikacji oraz zestawu narzędzi do codziennej pracy znanych z pakietu Microsoft Office. Dzięki Microsoft 365 możesz zwiększyć produktywność zespołu i rozwijać swój biznes.

W zarządzaniu zespołami w swoich firmach, zwracamy uwagę na przepływ informacji oraz płynność i efektywność samych procesów. W erze cyfrowej, gdzie elastyczność, dostępność i bezpieczeństwo danych są bezcenne, istotne jest korzystanie z odpowiednich narzędzi. Microsoft 365, będąc wszechstronną platformą chmurową zapewniającą dostęp do szerokiej gamy aplikacji i usług, odpowiada na potrzeby biznesu. Jakie korzyści dla Twojej firmy daje subskrypcja platformy Microsoft 365?

1. Dostępność zasobów

Microsoft 365 pozwala pracownikom na bezpieczny dostęp do swoich plików, e-maili, aplikacji i innych zasobów z dowolnego miejsca. Dzięki temu, chmura Microsoft nie tylko odpowiada na potrzeby klientów ale kreuje możliwości w pracy zdalnej.

2. Współpraca w Zespole

Dzięki aplikacjom takim jak Teams, możliwa jest płynna komunikacja i wymiana informacji. Możliwość pracy nad udostępnionymi dokumentami, prowadzenie wideokonferencji czy czatowania sprawia, że workflow w zespole jest efektywny i nie spotyka barier związanych z nieodpowiednio zarządzanymi procesami wymiany danych w firmie.

3. Bezpieczeństwo Danych

Chmura Microsoft oferuje zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak między innymi Advanced Threat Protection. Microsoft 365 chroni dane firmy przed zagrożeniami i pozwala na bezpieczne zarządzanie nimi. Sama firma kładzie ogromny nacisk na zabezpieczenie firmowych danych, inwestując ogromne środki w utrzymanie i przede wszystkim rozwój systemów bezpieczeństwa.

4. Zautomatyzowane Aktualizacje

Microsoft 365 zarządza aktualizacjami w tle, zapewniając, że Twoje aplikacje i usługi zawsze są zaktualizowane do najnowszych ustawień i możliwości, bez konieczności manualnej weryfikacji.

5. Skalowalność Biznesu

Firmy mogą dostosować swoje subskrypcje Microsoft 365, aby spełniały bieżące potrzeby, a także łatwo skalować rozwiązania w miarę rozwoju przedsiębiorstw. Skalowalność to jedna z najlepszych cech platformy chmurowej M365, ponieważ umożliwia dostosowanie narzędzi i zasobów do dynamicznie zmieniających się wymagań użytkowników.

6. Zoptymalizowane Koszty

Dzięki elastycznym subskrypcjom Microsoft, płacisz za te usługi, których naprawdę potrzebujesz. Dzięki różnym formom rozliczania usług chmurowych, możesz efektywnie zarządzać budżetem i mieć pod kontrolą miesięczne wydatki na utrzymanie środowiska informatycznego w Twojej firmie. Subskrypcja Microsoft 365 umożliwia dostosowywanie planów i licencji.

7. Pomoc Techniczna

Subskrybenci Microsoft 365 korzystają z wsparcia technicznego partnerów firmy Microsoft, Pomoc informatyczna pomoc jest zawsze pod ręką, gdy wystąpią jakiekolwiek problemy lub pytania. Sprawdź pakiety i zakres usług u partnera IT.

8. Integracje platformy M365

Platforma Microsoft 365 oferuje integracje z szeroką gamą aplikacji i systemów, co umożliwia tworzenie spersonalizowanych rozwiązań dopasowanych do konkretnych potrzeb biznesowych.

9. Dopasowane usługi bez względu na skalę firmy

Dzięki różnorodności planów subskrypcji, nawet małe przedsiębiorstwa mogą korzystać narzędzi i możliwości, jakie daje chmura M365. Potencjał chmury pozwala na rozwijanie małych firm o prostej strukturze, ale też dużych przedsiębiorstw, które potrzebują zaawansowanych rozwiązań związanych z przepływem i zabezpieczeniem firmowych danych.


Wdrożenie Microsoft 365 w firmie

Kluczem do sukcesu samego wdrożenia i migracji danych do M365 jest indywidualne podejście do specyfiki przedsiębiorstwa. Najważniejsze jest dostosowanie narzędzi do potrzeb i oczekiwań danej firmy. Każdy biznes jest wyjątkowy, dlatego przy wdrożeniu chmury Microsoft należy zwrócić uwagę na strukturę środowiska informatycznego. Pierwszym etapem wdrożenia jest przegląd bieżącej infrastruktury IT, następnie planowanie wdrożenia i dalej migracja określonych usług do chmury, wspierana szkoleniami i doradztwem.

Po wdrożeniu chmury Microsoft 365 masz dostęp do narzędzi takich jak poczta elektroniczna Exchange Online dla firm, usługa dysku One Drive, popularny pakiet biurowy z aplikacjami takimi jak: Word, Excel, PowerPoint, Outlook. Narzędzie Microsoft Teams do pracy zdalnej pomoże usprawnić procesy komunikacji w firmie. Bezpieczną i sprawną wymianę danych zapewni SharePoint. W zależności od wymagań Twojego przedsiębiorstwa, możesz zdecydować się na kompleksowe wdrożenie pełnego pakietu Microsoft 365 lub tylko wybranych aplikacji z gamy produktów.

Microsoft CSP - czym jest?

Microsoft CSP, czyli "Cloud Solution Provider", to program Microsoftu skierowany do partnerów biznesowych. Program CSP pozwala dostawcom rozwiązań informatycznych na oferowanie swoim klientom subskrypcji do chmurowych usług Microsoft, takich jak Microsoft 365, Azure czy Dynamics 365, oraz zarządzanie tymi subskrypcjami.

Dzięki skorzystaniu z oferty certyfikowanych partnerów Microsoft, masz pewność, że usługi jednego z największych dostawców usług chmurowych na świecie, zostaną dostosowane do Twoich potrzeb, a także zostanie przedstawiony Ci najkorzystniejszy finansowo plan subskrypcji. Chmura Microsoft 365 daje różne możliwości rozliczeń:

● pakiet roczny z płatnością za cały okres,

● pakiet roczny z płatnością miesięczną,

● pakiet miesięczny z bieżącą, miesięczną płatnością.

Dzięki różnym opcjom płatności za subskrypcję chmury M365, możesz w bardziej optymalny sposób zarządzać kosztami IT.

Microsoft SPLA dla Twojej firmy

Microsoft SPLA, czyli "Services Provider License Agreement", to program licencjonowania oferowany przez Microsoft, który umożliwia partnerom i dostawcom rozwiązań IT oferowanie usług i aplikacji hostowanych na licencji Microsoftu jako część swojej oferty usługowej.

SPLA jest kluczowym programem licencji dla dostawców usług IT, które oferują swoim klientom subskrypcje na wszelkie rozwiązania serwerowe Microsoft, takie jak Windows Server Standard, Windows Server DataCenter, RemoteDesktop, czy MS SQL. Dzięki SPLA możesz uzyskać możliwości zaawansowanych technologii serwerowych, przy optymalnej formie comiesięcznego rozliczenia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze partnera do wdrożenia Microsoft 365?

Przy wyborze dostawcy usług chmurowych warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, takich jak doświadczenie, zakres świadczonych usług i zaawansowanie technologii. Jakość wsparcia w zakresie IT odgrywa kluczową rolę w sprawnym działaniu firmy, zapewnieniu bezpieczeństwa oraz efektywnej komunikacji wewnątrz zespołu. Odpowiedni wybór dostawcy chmury jest kluczowy dla zapewnienia stabilności biznesu oraz płynności w wymianie informacji. Z tego powodu warto dokładnie przeanalizować ofertę i kompetencje wybranej firmy.

Firma IT Lizard, wspólnie z APN Promise, oferuje usługi chmurowe Microsoft zarówno dla mniejszych firm, jak i dużych przedsiębiorstw o złożonej infrastrukturze IT. Ich oferta obejmuje szeroki zakres działań, od migracji do chmury, przez usługi backupu i zabezpieczenia danych firmy, po administrację i rozwój infrastruktury informatycznej. Wdrożenie chmury Microsoft 365 z tak doświadczonymi partnerami jak Lizard i APN Promise, gwarantuje sprawny proces, ale przede wszystkim utrzymanie bezpiecznego i skalowalnego środowiska dla danych firmowych.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułJak wyróżnić się na targach branżowych? Następny artykuł ›Koniec dropshippingu? – Nowy projekt Unii Europejskiej

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się