Portal bezpiecznego e-biznesu

Monsieur Cuisine za 8,99 zł?

 Monsieur Cuisine za 8,99 zł?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Kto nie skusiłby się na wzięcie udziału w loterii, w której do wygrania jest robot kuchenny za 9 zł. To oszustwo! W ten sposób możesz tracić 300 zł miesięcznie!

Monsieur Cuisine za 8,99 zł?

Na Facebooku pojawiła się reklama, informująca o sprzedaży Monsieur Cuisine za 8,99 zł z powodu procesu sądowego z firmą Thermomix. Klikając w link, jesteśmy przenoszeni na stronę rzekomej loterii. Aby wziąć w niej udział, należy zapłacić 8,99 zł, podając dane karty płatniczej. W ten sposób uruchamiamy cykliczną subskrypcję w wysokości 300 zł miesięcznie.

Cena kusi!

Na reklamę na Facebooku trafiła Renata. Niska cena spowodowała, że od razu podała swoje dane do karty płatniczej, by wziąć udział w loterii.

Mąż nabrał podejrzeń i powiedział mi, żebym odezwała się do CyberRescue, czy to na pewno prawdziwy konkurs - tłumaczy kobieta.

Oczywiście loteria okazała się oszustwem. Na całe szczęście Renata w porę odezwała się do specjalistów, dzięki temu z jej konta nie zniknęła pierwsza opłata. CyberRescue od razu pomogło kobiecie zabezpieczyć swoje konto bankowe.

Nie wierz, we wszystko co widzisz na Facebooku!

Należy pamiętać, że podejrzanie korzystne oferty są zazwyczaj oszustwem. W pierwszej kolejności powinniśmy upewnić się czy firma, której produkt jest przedstawiony, udostępniła taką ofertę promocyjną na swojej oficjalnej stronie - mówi Dominika Szewczyk z CyberRescue.

Jeżeli włączymy taką subskrypcję, na samym początku należy wyzerować limity na transakcje internetowe na karcie oraz ją zastrzec. Trzeba również skontaktować się z usługodawcą, u którego została włączona cykliczna opłata i poprosić o jej dezaktywowanie, a także usunięcie wszystkich danych osobowych. Próbujmy również wyegzekwować od usługodawcy zwrot pobranych środków, a przede wszystkim zachować ostrożność, gdy jesteśmy proszeni o podanie danych do karty płatniczej.

orologi replica

Komentarze

‹ Poprzedni artykułPorwano chłopca sprzed szkoły? Następny artykuł ›Dyrektywa Omnibus. Co zmienia? Kiedy wchodzi w życie?

Newsletter

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2022. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się