Portal bezpiecznego e-biznesu

Koperta C5. Dlaczego warto się w nią zaopatrzyć?

 Koperta C5. Dlaczego warto się w nią zaopatrzyć?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Od 1 kwietnia Poczta Polska wprowadził spore podwyżki. To czy przesyłka zostanie uznana za gabaryt A lub B jest uzależnione m.in. od wielkości koperty. W związku z tym dla dokumentów A4 warto wybrać kopertę C5, to umożliwi zaliczenie przesyłki do tańszej opcji.
Koperta C5. Dlaczego warto się w nią zaopatrzyć?

Poczta Polska wprowadziła zróżnicowanie formatów. List zwykły polecony w najmniejszej kopercie nadal kosztuje 5,90 zł. Priorytetowy już 8,40 zł, podczas gdy wcześniej było to 6,80 zł. Dla wymiarów koperty 20x325x230 mm do 1000 gramów zapłacimy 6,30 zł za list zwykły i 8,70 za priorytet. Powyżej tej wagi będzie już traktowana jak większy format – 15,60 zł. Wręcz lawinowo opłata rośnie za listy dużego formatu, np. przesyłki w kopercie A4, w jakich często wysyła się dokumenty. To 15,60 zł za list zwykły polecony i 18,30 zł za priorytetowy, niezależnie od wagi. Ta sama cena dotyczy listów małego formatu, ale znaczniejszej grubości.

Koperta C5, które może spokojnie służyć do wysyłania dokumentów będzie zaliczona do gabarytu A, co pozwoli na oszczędność dla wysyłającego.

Cennik poczty jest dostępny TUTAJ.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułAtak hakerski podczas korzystania z drukarki w firmie? Niepokojące wyniki badania Następny artykuł ›Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie neonetmax.in.net

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się