Portal bezpiecznego e-biznesu

Jak zatrudnić najlepszego grafika zdalnego?

 Jak zatrudnić najlepszego grafika zdalnego?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Przede wszystkim musi on spełniać Wasze wymagania. Znalezienie freelancera – grafika nie stanowi obecnie dużego wyzwania. Natomiast wybór pracownika zdalnego powinien być poprzedzony pewnymi przygotowaniami.
Jak zatrudnić najlepszego grafika zdalnego?

Zalety zatrudnienia grafika zdalnego

Zanim o samym procesie, kilka słów na temat plusów współpracy z freelancerem. Z punktu widzenia zleceniodawcy to przede wszystkim niższe koszty. Dotyczą one między innymi transakcji. Jest to oczywiście uzależnione od umowy jaką podpiszesz. Natomiast większość pracowników zdalnych wystawia fakturę VAT a także opłaca sobie składki ZUS.

Korzyści z zatrudnienia grafika zdalnego:

  • redukcja kosztów związanych z rachunkami (freelancerzy pracują poza biurem),
  • nie ma potrzeby kupowania drogiego oprogramowania i dodatkowych komputerów,
  • elastyczność współpracy – cecha charakterystyczna freelancerów,
  • niski koszt utrzymania pracownika zdalnego,
  • możliwość znalezienia freelancera z konkretnymi umiejętnościami.

Zwłaszcza ten ostatni aspekt jest ważny. Grafika zdalnego najczęściej zatrudnia się do konkretnego projektu. Przeglądając portale freelancerów możesz sprawdzić ich umiejętności, jak również portfolio.

Gdzie znaleźć grafika zdalnego?

Istnieje kilka możliwości. Jedną z mniej wydajnych, ale nierzadko stosowanych, jest zlecenie „po znajomości”. Grafik z polecenia można oznaczać niższy koszt, ale niekoniecznie wykonany projekt będzie odpowiadał Waszej wizji.

Kolejną opcją jest wystawienie ogłoszenia „szukam freelancera – grafika” na portal typu pracuj.pl lub aplikuj.pl Te strony mają swoje zalety. Natomiast skupiają one przede wszystkimi osoby – w tym grafików – szukających stałej pracy. Wy potrzebujecie kogoś do pojedynczego zlecenia.Jedną z opcji są portale przeznaczone dla grafików. Na przykład Behance.

Ostatnią i zdecydowanie najlepszą opcją są portale dla freelancerów. Skupiają oni specjalistów z różnych branż. Bez problemu znajdziecie tam wykonawcę dla swojego projektu. Ogromną zaletą takich portali jest to, że przeglądając zgłoszenia od freelancerów, możecie się jednocześnie zapoznać z ich portfolio. Dzięki temu możecie wybrać osobę odpowiadającą wszystkim Waszym potrzebom i wymaganiom związanym z projektem.

Jako zleceniodawca – korzystając z usług stron dla freelancerów – macie możliwość wyboru osoby w założonym przez Was budżecie. Nic również nie stoi na przeszkodzie, aby znaleźć freelancera, który wykona wysokiej jakości produkt w niewygórowanej cenie.

Bazy freelancerów obejmują specjalistów z całego świata. Co daje możliwość wyboru spośród dużej liczby grafików zdalnych. Interesują Was niemieccy, francuscy, kanadyjscy a może polscy freelancerzy? Są na jedno kliknięcie.

Dlaczego warto szukać grafików zdalnych na Freelancehunt?

To przede wszystkim jedna z największych baz freelancerów. Znajdziecie w nich specjalistów z branży grafiki. Co bardzo istotne Freelancehunt skupia freelancerów o wielu specyficznych umiejętnościach. Jeśli chcecie stworzyć identyfikację wizualną firmy, znajdziecie tutaj grafików, którzy tworzą loga, projektują wizytówki i odpowiadają za design stron internetowych.

W bazie tego portalu znajdują się też między innymi graficy 3D, malarze, projektanci czcionek i osoby zajmujące się designem przedmiotów. Różnorodność to ogromna zaleta bazy Freelancehunt. Łatwo Wam będzie znaleźć freelancera – grafika dla swojego projektu.

Kolejna zaleta Freelancehunt dotyczy niezwykle istotnego aspektu związanego z zatrudnianiem specjalistów pracujących zdalnie. Bezpieczeństwo zlecenia – przede wszystkim pod kątem finansowym. Freelancehunt korzysta z innowacyjnego rozwiązania. To serwis o nazwie Sejf.

Daje on gwarancje, że wpłacone przez Ciebie pieniądze, zostaną wypłacone freelancerowi dopiero wtedy, gdy dostaniecie gotowy produkt i go zaakceptujecie. Serwis Sejf chroni także finanse pracownika zdalnego. Ma on gwarancję dostania zapłaty za zlecenie po jego wykonaniu.

Aby zatrudnić najlepszego grafika zdalnego, potrzebujecie jeszcze jednej sprawy. Dokładnego określenia, czego potrzebujecie. Dobrze opisane zlecenie, to przede wszystkim dobry filtr, do odsiania freelancerów, którzy nie mają wystarczających umiejętności.


Komentarze

‹ Poprzedni artykułBackup online czy offline – które rozwiązanie jest najlepsze? Następny artykuł ›Nowy obowiązek właścicieli e-sklepów. Czy dotyczy również ciebie?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się