Portal bezpiecznego e-biznesu

Jak wybrać bezpieczny i szybki hosting pod sklep internetowy?

 Jak wybrać bezpieczny i szybki hosting pod sklep internetowy?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Dobrze prosperujący sklep internetowy musi być wydajny i bezpieczny. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak wybrać szybki hosting pod sklep internetowy oraz na jakie kwestie bezpieczeństwa warto zwrócić uwagę. Zostańcie z nami!
Jak wybrać bezpieczny i szybki hosting pod sklep internetowy?

Jak wybrać szybki hosting, na co zwrócić uwagę?

Sklep internetowy musi być efektywny, dobrze prosperujący e-commerce zachęci użytkowników do dokonania w nim zakupów. Jeśli zależy nam na dynamicznej stronie internetowej, powinniśmy wybierać hostingi, które oparte są na dyskach SSD. Szybki hosting oferuje seohost.pl, jest on oparty na technologii NVMe, działa on kilka razy szybciej niż tradycyjne hostingi SSD. Dyski NVMe pozwalają na wydajny transfer danych, dzięki czemu sklep internetowy działa sprawnie i bez zakłóceń.

Co to znaczy bezpieczny hosting?

Bezpieczny hosting to taki, który jest dobrze chroniony. W przypadku sklepu internetowego ochrona jest niezwykle ważna, nie możemy sobie pozwolić na wyciek danych konsumentów. Zabezpieczony hosting pozwala chronić sklep internetowy przed atakami hakerskimi, malware czy innymi. Co powinien mieć szybki i sprawdzony hosting? Naszym zdaniem, każda bezpieczna usługa hostingowa powinna zawierać certyfikaty SSL, ochronę Anty-DDOS, oferować regularne backupy danych. Ważne jest także wsparcie techniczne dla klientów, które pomoże rozwiązać problem ze stroną internetową szybko i sprawnie. Wymienione przez nas rzeczy to w zasadzie kompletne minimum, które musi spełniać hosting pod sklep internetowy.

Na co zwrócić uwagę wybierając hosting pod sklep internetowy?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, certyfikaty SSL, ochrona Anty-DDOS, backupy to absolutne minimum jeśli chodzi o bezpieczny hosting dla sklepu internetowego. Są jednak także inne parametry, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze konkretnej oferty.

Procesor i pamięć RAM

Im więcej pamięci RAM, tym szybsze działanie sklepu internetowego. Warto wybrać hosting, który oferuje zarówno dużo pamięci RAM, jak i wydajny procesor CPU. Jeśli chodzi o ilość miejsca, to naszym zdaniem to warto wybierać oferty, które oferują więcej niż 10 GB RAM-u.

Wersja PHP

Ważne, żeby hosting posiadał aktualną wersję PHP, ponieważ każda nowa odsłona zwiększa wydajność strony internetowej. Warto wybierać skrypty nowsze niż PHP 5.6, ta wersja może być uz zbyt wolna dla sklepu internetowego.

Oprogramowanie LiteSpeed

Niektóre firmy hostingowe oferują także dodatkowe technologie, jak LiteSpeed, które zmniejszają zużycie zasobów serwera, dzięki czemu sklep internetowy działa szybciej i wydajniej.

Wysoki Uptime

Dużą uwagę trzeba przyłożyć także do Uptime, czyli czasu kiedy hosting jest niedostępny. Warto zadbać o tym, by wskaźnik Uptime był jak najwyższy, to oznacza mniej prac technicznych, a co za tym idzie – mniej prac technicznych w sklepie internetowym.

Mamy nadzieję, że udało nam się wyjaśnić, na czym polega bezpieczeństwo hostingu i na co zwrócić uwagę, jeśli chcemy wybrać szybki hosting. Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom, uda się wam znaleźć odpowiedni hosting pod sklep internetowy.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułOpinie na OLX – możliwe kary Następny artykuł ›Nowy obowiązek właścicieli e-sklepów. Czy dotyczy również ciebie?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się