Portal bezpiecznego e-biznesu

Jak bezpiecznie kupić ubezpieczenie samochodu przez Internet?

 Jak bezpiecznie kupić ubezpieczenie samochodu przez Internet?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Właściciele samochodów i innych pojazdów mechanicznych muszą wywiązywać się z obowiązku zakupu ubezpieczenia OC. Brak tej polisy wiąże się z wysokimi karami finansowymi. Możesz ją nabyć bez wychodzenia z domu. Dowiedz się, jak szukać ofert w Internecie i na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszą propozycję. Przekonaj się, że może to być bezpieczne i korzystne rozwiązanie.
Jak bezpiecznie kupić ubezpieczenie samochodu przez Internet?

Ubezpieczenie OC chroni przed finansowymi skutkami szkód osobowych i majątkowych, które wyrządził sprawca zdarzenia drogowego. Dzięki niemu nie musi ich pokrywać z własnej kieszeni.

Od czego zależy wysokość składki OC?

Ubezpieczenie OC to polisa odpowiedzialności cywilnej. Jej zakres oraz sumy gwarancyjne są regulowane przepisami Ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Parametry, które najczęściej są brane pod uwagę przez towarzystwa podczas obliczania wysokości składki, to:

 • model i marka samochodu,

 • moc i pojemność silnika,

 • przebieg,

 • rok produkcji,

 • wiek i doświadczenie właściciela,

 • miejsce zamieszkania.

To tylko kilka najważniejszych czynników wpływających na to, ile zapłacisz za swoje OC.

Pamiętaj! Ubezpieczyciele nie mogą samodzielnie ustalać zakresu ochrony czy sum gwarancyjnych, gdyż te są narzucone na nich odgórnie przepisami prawa. Mają jednak dowolność w kształtowaniu cen polis.

Dla klientów korzystających z ofert towarzystw oznacza to, że nie muszą wybierać drogich propozycji OC, gdyż one wcale nie gwarantuję lepszej ochrony. Kupując najtańsze ubezpieczenie, zostaniesz objęty takim samym jej zakresem, jak w przypadku bardzo drogiej polisy.

Jak szukać ubezpieczenia?

Przede wszystkim nie powinieneś wybierać pierwszej oferty, która zostanie Ci zaproponowana przez firmę ubezpieczeniową. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z porównywarki, którą znajdziesz pod adresem: https://rankomat.pl/. Dzięki niej szybko i bez wychodzenia z domu sprawdzisz propozycje poszczególnych towarzystw. Jest to o wiele wygodniejsze niż samodzielne przeglądanie ofert.

Zastanawiasz się, jak działa porównywarka? Korzystanie z niej jest bardzo łatwe. Wystarczy, że uzupełnisz niezbędne dane związane zarówno z Tobą, jako właścicielem pojazdu, jak i Twoim samochodem. Na ich podstawie algorytmy przeszukają oferty wielu towarzystw, takich jak m.in.:

 • Proama,

 • PZU,

 • Trasti,

 • TUZ Ubezpieczenia,

 • Uniqa,

 • Balcia Insurance,

 • Benefia,

 • Beesafe.

Będziesz mógł zapoznać się ze szczegółami każdej z propozycji oraz kupić ubezpieczenie bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że wybierzesz konkretną propozycję, podasz najważniejsze dane potrzebne do zawarcia umowy i opłacisz swoją składkę. Wszystkie dokumenty otrzymasz drogą mailową. To bardzo wygodny sposób zakupu ubezpieczenia, który pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze oraz cenny czas.

Zakup ubezpieczenia przez Internet a bezpieczeństwo

Korzystanie ze wspomnianej porównywarki jest w pełni bezpieczne, gdyż strona korzysta z szyfrowania SSL. Oznacza to, że możesz bez obaw za jej pomocą szukać ubezpieczeń swojego samochodu i nie tylko. Wszystkie dane klientów są zarejestrowane w biurze Głównego Generalnego Inspektora Danych Osobowych, co zapewnia im bezpieczeństwo. W ciągu 30 dni od zawarcia umowy mogą oni od niej odstąpić bez podawania przyczyny takiej decyzji. Dodatkowo klienci mogą korzystać z pełnego wsparcia doradców, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i udzielą dodatkowych informacji.

Zastanawiasz się, dlaczego podczas wypełniania formularza porównywarki musisz podać tak dużo danych? Jest to niezbędne, aby algorytmy mogły dopasować konkretne oferty różnych towarzystw. Nie musisz jednak się martwić, że zostaną one wykorzystane przez firmy ubezpieczeniowe, gdyż dane są przekazywane towarzystwom współpracującym z porównywarką dopiero po wyrażeniu przez Ciebie zgody.

Dobrowolne polisy komunikacyjne, które warto wziąć pod uwagę

Jak już wiesz, OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem, a więc nie ma możliwości zrezygnowania z jego zakupu. Co więcej, właściciele pojazdów, które nie mają ważnej polisy, narażają się na wysokie kary finansowe nakładane przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Jeśli chcesz zapewnić sobie najlepszą ochronę, rozważ zakup ubezpieczeń dodatkowych. Są to dobrowolne polisy, które mogą zapewnić Ci finansowe wsparcie w wielu sytuacjach. Jedną z nich, która jest szczególnie polecana w przypadku nowych i wartościowych pojazdów, jest autocasco, czyli AC. To ubezpieczenie, które umożliwia otrzymanie odszkodowania np. w przypadku kradzieży lub uszkodzenia auta. Pamiętaj jednak, że w przeciwieństwie do OC jego zakres i sumy gwarancyjne nie są regulowane przepisami prawa. Musisz więc samodzielnie zdecydować o tych parametrach. AC dopasowane do swoich potrzeb znajdziesz dzięki porównywarce dostępnej pod adresem: https://rankomat.pl/kalkulator/oc-ac/. To najlepsze rozwiązanie, jeśli nie chcesz przepłacać za ubezpieczenia, a jednocześnie zależy Ci na wygodzie oraz oszczędności czasu.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułSprzedaż alkoholu w sieci – gigant wchodzi do gry! Następny artykuł ›SMS od oszustów – uważaj na podejrzane wiadomości

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się