Portal bezpiecznego e-biznesu

InPost zanotował w 2018 r. wzrost dostaw o połowę

 InPost zanotował w 2018 r. wzrost dostaw o połowę

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

W ubiegłym roku InPost doręczył ponad 86 mln przesyłek, czyli o 52,5 proc. więcej niż roku 2017. Dostawy za pośrednictwem Paczkomatów wzrosły o 56,3 proc., a przez Kuriera InPost o 45,5 proc. Na koniec roku InPost działał w oparciu o sieć blisko 4500 maszyn.

InPost zanotował w 2018 r. wzrost dostaw o połowę

W gorącym okresie szczytu świątecznego, czyli od 28 listopada do 24 grudnia 2018 firma logistyczna dostarczyła ponad 12 mln przesyłek, czyli o 64,8% więcej rok do roku, w tym Paczkomaty notowały wzrost o 92,10%, a Kurier InPost o 23,06%.

W 2018 roku zrealizowaliśmy wszystkie założone cele – sieć Paczkomatów wzrosła do blisko 4500. Całoroczna dynamika po raz kolejny pokazała, że rośniemy znacznie szybciej niż rynek i przekroczyła 50 proc. rok do roku. Rynek e-commerce ma wciąż doskonałe perspektywy i rośnie w tempie niecałych 20 proc. Tymczasem nasze wolumeny rosły ponad dwukrotnie szybciej. Było to możliwe także dzięki naszym amerykańskim inwestorom, którzy uwierzyli w potencjał Inpostu i zapewnili nam stabilne, wieloletnie finansowanie. Pozwoliło to zbudować najszybciej rosnącego operatora logistycznego w naszej części Europy.

– mówi Rafał Brzoska, prezes Inpost.

InPost ponadto wprowadza elektryczne samochody dostawcze. Pierwsze dostawy do Paczkomatów InPost w oparciu o ekologiczną flotę już miały miejsce w Krakowie. Do 2020 roku 30% floty InPost będą stanowić samochody elektryczne. Firma – na mocy porozumień o współpracy – rozpoczęła instalację Paczkomatów przy sklepach Lidl i Dino w całej Polsce.

Jak podkreśla Rafał Brzóska:

Na ten rok planujemy projekty, które zaskoczą naszą konkurencję. Nie zmieniamy naszej długofalowej strategii. Zamierzamy być numerem jeden w Polsce i jesteśmy na najlepszej drodze, aby ten plan zrealizować.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułHakerzy Dark Overlord przechwycili dokumentację związaną z zamachem WTC w 2011 roku. Żądają okupu Następny artykuł ›Plomby gwarancyjne i skutki ich zerwania

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się