Portal bezpiecznego e-biznesu

Hakerzy Dark Overlord przechwycili dokumentację związaną z zamachem WTC w 2011 roku. Żądają okupu

 Hakerzy Dark Overlord przechwycili dokumentację związaną z zamachem WTC w 2011 roku. Żądają okupu

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Cyberprzestępcy z organizacji Dark Overlord pochwalili się, że udało im się przejąć kwotę 18 tysięcy dolarów.
Hakerzy Dark Overlord przechwycili dokumentację związaną z zamachem WTC w 2011 roku. Żądają okupu

Ofiarami ich ataku są kancelarie adwokackie oraz firma ubezpieczeniowa Hiscox. Są to podmioty gospodarcze, biorące udział w postępowaniu sądowym dotyczącym ataku terrorystycznego na World Trade Center 11 września 2001 roku.

Hakerzy znaleźli się w posiadaniu poufnych dokumentów

Internetowi przestępcy przejęli poufną dokumentację, która ma związek z wypłatami odszkodowań za szkody poniesione na skutek zamachu. Informację tę potwierdził rzecznik prasowy firmy Hiscox Group. Są to między innymi nagrania audio i video, wiadomości e-mailowe, korespondencje listowe, a także umowy o poufności oraz dotyczące realizacji poradnictwa prawnego. Członkowie Dark Overlord twierdzą, że przechwycili zapis rozmów pomiędzy najbardziej wpływowymi amerykańskimi firmami a agencjami rządowymi. Przekonuj.a, że w ich posiadaniu znajdują się dane o wielkości sięgającej setek gigabajtów. Domagają się wpłacenia okupu w wirtualnej walucie Bitcoin – w przeciwnym razie grożą ujawnieniem dokumentów. Zarazem podkreślają, że ich żądania nie mają jakichkolwiek politycznych motywacji, lecz wynikają jedynie z chęci zdobycia pieniędzy.

Na ile poważne jest zagrożenie?

Nie jest pewne, czy pogróżki cyberprzestępców z Dark Overlord zostaną poważnie potraktowane przez przedsiębiorstwa zaangażowane w pomoc poszkodowanym w zamachach WTC. Dotychczas wszystko wskazuje na to, że nie ma powodów do paniki. Hakerzy już opublikowali niektóre z dokumentów, jednak dotyczą one mało znaczących spraw. Wskazują chociażby, że roszczenia odszkodowawcze zgłoszone przez firmę developerską Silverstein Properties w związku z zamachem sięgały tylko nieznacznej części wartości budynków. Reprezentanci grupy cyberprzestępczej Dark Overlord przekonują poza tym, że znajdują się w posiadaniu tajnej dokumentacji, mającej związek z istnieniem istot pozaziemskich. Można zatem przypuszczać, że nie ma realnych podstaw do tego, aby wnieść kwotę okupu.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułMiędzynarodowa grupa hakerów wyczyściła konta bankowe polskich użytkowników Następny artykuł ›Split payment od 1 listopada

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się