Hakerzy Dark Overlord przechwycili dokumentację związaną z zamachem WTC w 2011 roku. Żądają okupu

04 stycznia 2019, 10:07 , autor: Gabriel Gatner - legalniewsieci.pl

Cyberprzestępcy z organizacji Dark Overlord pochwalili się, że udało im się przejąć kwotę 18 tysięcy dolarów.
Hakerzy Dark Overlord przechwycili dokumentację związaną z zamachem WTC w 2011 roku. Żądają okupu

Ofiarami ich ataku są kancelarie adwokackie oraz firma ubezpieczeniowa Hiscox. Są to podmioty gospodarcze, biorące udział w postępowaniu sądowym dotyczącym ataku terrorystycznego na World Trade Center 11 września 2001 roku.

Hakerzy znaleźli się w posiadaniu poufnych dokumentów

Internetowi przestępcy przejęli poufną dokumentację, która ma związek z wypłatami odszkodowań za szkody poniesione na skutek zamachu. Informację tę potwierdził rzecznik prasowy firmy Hiscox Group. Są to między innymi nagrania audio i video, wiadomości e-mailowe, korespondencje listowe, a także umowy o poufności oraz dotyczące realizacji poradnictwa prawnego. Członkowie Dark Overlord twierdzą, że przechwycili zapis rozmów pomiędzy najbardziej wpływowymi amerykańskimi firmami a agencjami rządowymi. Przekonuj.a, że w ich posiadaniu znajdują się dane o wielkości sięgającej setek gigabajtów. Domagają się wpłacenia okupu w wirtualnej walucie Bitcoin – w przeciwnym razie grożą ujawnieniem dokumentów. Zarazem podkreślają, że ich żądania nie mają jakichkolwiek politycznych motywacji, lecz wynikają jedynie z chęci zdobycia pieniędzy.

Na ile poważne jest zagrożenie?

Nie jest pewne, czy pogróżki cyberprzestępców z Dark Overlord zostaną poważnie potraktowane przez przedsiębiorstwa zaangażowane w pomoc poszkodowanym w zamachach WTC. Dotychczas wszystko wskazuje na to, że nie ma powodów do paniki. Hakerzy już opublikowali niektóre z dokumentów, jednak dotyczą one mało znaczących spraw. Wskazują chociażby, że roszczenia odszkodowawcze zgłoszone przez firmę developerską Silverstein Properties w związku z zamachem sięgały tylko nieznacznej części wartości budynków. Reprezentanci grupy cyberprzestępczej Dark Overlord przekonują poza tym, że znajdują się w posiadaniu tajnej dokumentacji, mającej związek z istnieniem istot pozaziemskich. Można zatem przypuszczać, że nie ma realnych podstaw do tego, aby wnieść kwotę okupu.


Czytaj również

Komentarze

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno