Portal bezpiecznego e-biznesu

Google Chrome poprawi tryb „incognito”

 Google Chrome poprawi tryb „incognito”

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Google zapowiada usunięcie luki pozwalającej na sprawdzanie czy użytkownik korzysta z trybu „incognito”. Nie jest to dobra wiadomość dla wydawców płatnych treści.

Google Chrome poprawi tryb „incognito”

Popularna przeglądarka Google wspiera tryb prywatności oferując użytkownikom surfowanie w internecie „incognito”. Mechanizm ten nie pozwala stronom internetowym zbierać danych internautów. Istnieje jednak luka, która umożliwia administratorom wykrywanie trybu prywatności. To ma jednak ulec zmianie.

O istnieniu luki w przeglądarce wiadomo nie od dziś, wiążą się z nią pewne kontrowersje. Otóż sprytni internauci wykorzystują tryb „incognito” do uzyskiwania bezpłatnego dostępu do paywalli, czyli treści, do których dostęp można mieć na zasadzie subskrypcji. Wydawcy bronią się wykorzystując lukę do wykrywania, czy użytkownik włączył w swojej przeglądarce tryb prywatności.

Google postanowiło postawić na prywatność użytkowników. Mimo, iż koncern zdaje sobie sprawę, iż tryb „incognito” może być wykorzystywany w innych celach, priorytetem będzie jednak bezpieczeństwo internautów. Firma zapowiada usunięcie luki wraz z premierą nowej wersji przeglądarki Chrome o numerze 76, w dniu 30 lipca br.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułSplit payment od 1 listopada Następny artykuł ›TikTok przekształca się w platformę polityczną

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się