Portal bezpiecznego e-biznesu

Dzisiaj jest Dzień Bezpiecznego Internetu!

 Dzisiaj jest Dzień Bezpiecznego Internetu!

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Dzień Bezpiecznego Internetu odbywa się w 100 krajach i organizowany jest 6 lutego. Czy naprawdę jesteśmy świadomi zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu?
Dzisiaj jest Dzień Bezpiecznego Internetu!

Praktycznie każdego dnia za pośrednictwem strony Legalniewsieci.pl informujemy o nowych wirusach rozsyłanych za pośrednictwem wiadomości mailowych, fałszywych sklepach internetowych czy innych zagrożeniach, które krążą po sieci i mogą narazić nas oraz nasze firmy na poważne konsekwencje wizerunkowe oraz finansowe.

Phishing czyli po co komu nasze dane?!

Poważnym zagrożeniem dla każdego z nas z pewnością są ataki phishingowe, a Dzień Bezpiecznego Internetu to dobry moment na przypomnienie na czym ten polega.

Ataki phishingowe to obecnie jedno z największych zagrożeń zarówno dla firm, jak i użytkowników indywidualnych. E-maile zachęcające do ujawnienia poufnych informacji czy zawierające linki lub załączniki ze złośliwym oprogramowaniem to spore niebezpieczeństwo. Osoby indywidualne ryzykują utratę wrażliwych danych. Firmy, których domeny użyto do ataku, mogą za to stracić reputację i zaufanie klientów, co może narazić je na duże koszty – mówi Michał Walachowski, dyrektor zarządzający EmailLabs.

Jak dodaje Michał Walachowski:

To właśnie na przedsiębiorcach w dużej mierze spoczywa obowiązek odpowiedniego zabezpieczenia wysyłek e-mail. Przesyłając faktury czy potwierdzenia złożenia zamówień musimy mieć pewność, że nikt nie podszyje się pod naszą domenę, a użytkownik będzie w stanie w łatwy sposób rozpoznać, że treść pochodzi z właściwego źródła

Fałszywe sklepy – czyli prawdziwa plaga fake shopów!

Za pośrednictwem serwisu legalniewsieci.pl często informujemy o nowych sklepach, których celem jest wyłącznie wyłudzenie pieniędzy od klientów. Ostatnio informowaliśmy m.in. o hejmedia.net oraz strefazakupow.net. Jak rozpoznać tego rodzaju zagrożenie? Na co zwracać uwagę podczas zakupów w sieci?

Fałszywe sklepy powstają bardzo często na 2-3 dni a później kontakt ze sklepem się urywa. Tego rodzaju sklepy zaniżają ceny popularnych produktów i oferują wyłącznie przelew na konto bankowe. Za pośrednictwem płatnych reklam docierają na popularne serwisy co ma na celu ich uwiarygodnienie oraz stworzenie pozorów rzetelności.

Jak się ustrzec przed fałszywymi sklepami?

Przede wszystkim należy pamiętać, że rzetelni przedsiębiorcy udostępniają kilka sposób płatności za zakupiony towar. Natomiast płatność w chwili odbioru towaru za tzw. pobraniem jest najlepszym (tj. najbezpieczniejszym) rozwiązaniem w przypadku sklepu z którym mamy do czynienia po raz pierwszy. Dodatkowo warto poczytać opinie o sklepie.


Fake News Alert – czyli dowiedz się o najnowszych zagrożeniach jako pierwszy!

Dzięki naszym czytelnikom mamy wiedzę o najnowszych zagrożeniach w sieci. Informacje o nowych wirusach czy fake shopach staramy się przekazywać tak szybko jak to tylko możliwe. Za pośrednictwem usługi Fake News Alert informuje o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach.

Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułKomputery firmowe koparkami kryptowalut Następny artykuł ›Jak oszuści chcą nas wrobić w …fałszywe sklepy

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się