Portal bezpiecznego e-biznesu

Czym kierować się przy wyborze dostawcy serwerów dedykowanych?

 Czym kierować się przy wyborze dostawcy serwerów dedykowanych?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Serwery dedykowane to wygodne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą uniknąć wysokich kosztów zakupu serwerów i ich utrzymania we własnej serwerowni. Taka usługa jest korzystna zwłaszcza dla firm z branży e-commerce oraz start-upów. Dowiedz się, jak optymalnie wybrać dostawcę serwerów dedykowanych.

Czym kierować się przy wyborze dostawcy serwerów dedykowanych?

Czym są serwery dedykowane i dlaczego wybór dostawcy jest tak ważny?

Serwer dedykowany to usługa polegająca na udostępnieniu klientowi fizycznego urządzenia (serwera) na wyłączność. Jego pełne zasoby są więc przeznaczone do wykorzystywania wyłącznie przez firmę, która wykupiła do niego dostęp w ramach abonamentu. Serwer dedykowany znajduje się w ośrodku Data Center. Klient może go dowolnie konfigurować i zdalnie nim zarządzać.

Warto w przemyślany sposób wybrać dostawcę, ponieważ od podjętej decyzji będą zależeć szybkość i stabilność działania usługi, a także bezpieczeństwo danych. Sprawne działanie serwera dedykowanego pozwala uniknąć przestojów w prowadzonej działalności i przekłada się na wysoką satysfakcję klientów korzystających ze strony WWW, sklepu internetowego czy innych usług sieciowych.H2: Najważniejsze kryteria wyboru

Sprawdź, czym kierować się przy wyborze dostawcy serwera dedykowanego.

Zasoby serwera

Zwróć uwagę zwłaszcza na:

  • powierzchnię i rodzaj dysku twardego,
  • moc obliczeniową serwera,
  • wielkość pamięci RAM,
  • liczbę rdzeni i taktowanie procesora.

Parametry serwera warto dostosować do potrzeb firmy, m.in. pod kątem generowanego ruchu na stronie internetowej lub aplikacji funkcjonujących w chmurze.

Wsparcie techniczne ze strony dostawcy

Ważne przy podejmowaniu decyzji jest to, aby dostawca w razie awarii serwera zapewniał szybką pomoc techniczną. Najlepiej, aby ośrodek Data Center zapewniał wsparcie inżynierów w trybie 24/7/365.

Zabezpieczenie serwera

Serwer dedykowany powinien być zabezpieczony przed fizycznymi uszkodzeniami, np. na skutek pożaru, przepięć elektrycznych, zalania czy przegrzania. Najlepsze ośrodki Data Center mają do dyspozycji nowoczesne systemy gaszenia gazem oraz wczesnej detekcji dymu.

Ważna jest także ochrona serwera przed włamaniem – m.in. za pomocą ochrony fizycznej, monitoringu 24h/dobę, ochrony SSWiN, CCTV i SKD, śluzów osobowych czy wieloetapowej weryfikacji dostępu. Warto także sprawdzić, czy operator stosuje redundantne systemy pozwalające zachować dostępność usługi w przypadku awarii zasilania. Kluczowe pod tym względem są m.in. niezależne linie zasilające, a także podtrzymywanie za pomocą akumulatorów i modułów UPS.

Wysokie SLA

SLA to gwarantowana przez operatora dostępność serwera. Powinna ona wynosić co najmniej 99%.

Dodatkowe usługi towarzyszące

Warto również sprawdzić, czy dostawca umożliwia rozszerzenie abonamentu o dodatkowe usługi, np.:

  • tworzenia back-upów i ich przechowywania w dodatkowej lokalizacji,
  • konfigurowania i zarządzania serwerem,
  • instalowania systemu operacyjnego,
  • ochrony przeciwko atakom DDoS i innym zagrożeniom cyberbezpieczeństwa.

Do najczęściej wybieranych przez klientów biznesowych należą serwery dedykowane od Netii. Znajdują się w nowoczesnym i profesjonalnie zabezpieczonym ośrodku Data Center w Warszawie. Netia współpracuje z firmą Dell EMC, co pozwala klientom uzyskać dostęp do serwerów o najlepszych parametrach, a jednocześnie korzystać ze wsparcia technicznego wysokiej klasy ekspertów.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułCo zrobić, gdy nie mamy na stanie towaru, który już sprzedaliśmy? Następny artykuł ›Dlaczego warto zainwestować w usługi agencji SEO?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2023. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się