Portal bezpiecznego e-biznesu

Co Tinder wie o swoich użytkownikach?

 Co Tinder wie o swoich użytkownikach?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Niemiecka dziennikarka Judith Duportail poprosiła Tindera o przesłanie danych zebranych przez aplikację na jej temat. Odpowiedź miała 800 stron.
Co Tinder wie o swoich użytkownikach?

Na mocy unijnej dyrektywy o ochronie danych każdy użytkownik może wezwać administrator danych osobowych do przesłania informacji zbieranych na swój temat. Co Tinder przesłał dziennikarce?

W 800-stronnicowym raporcie znalazły się wszystkie jej rozmowy z ponad 800 osobami. Twórcy aplikacji przechowywali dane dotyczące tego, w jakich miejscach włączała aplikację i z kim wtedy rozmawiała, gdzie i kiedy nawiązywała znajomości. Jest tam też zakres wiekowy poszukiwanych przez nią osób, ale też wszystkie polubienia z Facebooka (z którym sparowany jest profil na Tinderze), a nawet zdjęcia z Instagrama – i to z usuniętego już konta.

Jestem przerażony, ale zupełnie nie zaskoczony ilością tych danych. Każda aplikacja, z której regularnie korzystasz na smartfonie, zbiera podobne dane na twój temat. Facebook ma tysiące stron o jednej osobie. – komentuje w "Guardianie" Olivier Keyes, analityk danych z University of Washington.

Oczywiście udostępnienie danych nie była prostym zadaniem. Duportail otrzymała dane dopiero po kilku miesiącach od pierwszej prośby o ich udostępnienie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułOstrzegamy przed zakupami w sklepie: odziezowy.net Następny artykuł ›Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie fotograficzny.fun

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się