Portal bezpiecznego e-biznesu

Biedronka zapłaci za Twoje zakupy? Uwaga!

 Biedronka zapłaci za Twoje zakupy? Uwaga!

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Kto nie chciałby za darmo zrobić zakupów? Na Facebooku zaczęły pojawiać się posty, informujące o tym, że Biedronka być może zapłaci za nasze zakupy. To oszustwo!

Biedronka zapłaci za Twoje zakupy? Uwaga!

Post zawiera link do strony, na której jesteśmy informowani, że wygrywamy bon na zakupy do Biedronki za 500 zł. Aby otrzymać kartę podarunkową, należy podać swoje dane kontaktowe i adresowe, które są przekazywane firmie z Singapuru. W ten sposób aktywujemy też SMSy premium, które są dodatkowo płatne do rachunku telefonicznego.

Zauważyłam post na jednej z grup!

CyberRescue otrzymało zgłoszenie od Barbary, która natrafiła na post na grupie związanej z rabatami sklepowymi. Kobieta jest wyczulona na takie konkursy z bonami, ponieważ kilka razy została oszukana.

Kilka lat temu często brałam udział w takich konkursach, jednak nigdy nic nie wygrywałam. Potem dowiedziałam się, że po prostu podawałam swoje dane oszustom - mówi kobieta.

Specjaliści z CyberRescue zaznaczają, że to bardzo popularne oszustwo. Pojawia się co jakiś czas, najczęściej są to posty w mediach społecznościowych lub wiadomości e-mail. Oszuści często wykorzystują takie marki jak: Rossmann, Zara, Kaufland, IKEA czy Lidl.

Co zrobić, jak wzięło się udział w konkursie?

Jeżeli podaliśmy wszystkie dane jakie wymagała strona - w tym numer telefonu, koniecznie skontaktujmy się z operatorem naszej sieci i zablokujmy płatną usługę SMS Premium. Dzięki temu do naszego rachunku nie będą naliczane opłaty.

Dodatkowo powinniśmy przynajmniej spróbować wysłać wniosek o usunięcie naszych danych z bazy jaką przechowuje podmiot odpowiedzialny za rzekomy konkurs.

Szczególnie bądźmy też wyczuleni na wiadomości jakie otrzymujemy drogą mailową i przez SMS. Podając swoje dane w takim konkursie niestety pokazujemy oszustom, że jesteśmy podatni na manipulację, więc mogą chcieć to wykorzystać kolejny raz - tłumaczy Karolina Wrońska z CyberRescue.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułUwaga! Możesz stracić 24.50 EUR co 2 tygodnie! Następny artykuł ›Podaj kod blik i odbierz pieniądze

Newsletter

Polecamy Adwokat Art. 178A KK

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się