Portal bezpiecznego e-biznesu

Bank Pekao ostrzega przed oszustami powołującymi się na błąd w przelewach split payment

 Bank Pekao ostrzega przed oszustami powołującymi się na błąd w przelewach split payment

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Bank Pekao zamieścił na swojej stronie internetowej komunikat, w którym ostrzega swoich klientów przed fałszywymi wiadomościami e-mail. Oszuści podszywający się pod bank informują w nich o rzekomych błędnych przelewach za faktury split payment.

Bank Pekao ostrzega przed oszustami powołującymi się na błąd w przelewach split payment

Wydawałoby się, że oszuści wykorzystali już cały dostępny arsenał sposobów na wprowadzenie swoich ofiar w błąd. Tym razem przestępcy powołują się na mechanizm podzielonej płatności (split payment) i na rzekome błędy w jego zastosowaniu.

Fałszywe e-maile przychodzą z adresu ksiegowosc@pekao24.pl, który wbrew pozorom nie ma nic wspólnego z Bankiem Pekao. Do wiadomości e-mail dołączony jest załącznik z fałszywą fakturą. Jego otwarcie może skończyć się zainfekowaniem komputera i instalacją złośliwego oprogramowania.

Dzięki niemu przestępcy mogą uzyskać możliwość śledzenia działań użytkownika komputera lub będą próbować przejąć dostęp do danych pozwalających na logowanie i autoryzację w usłudze Pekao24

- napisano w komunikacie Banku Pekao. W związku z tym bank apeluje do klientów, by nie otwierali załącznika.

W przypadku gdyby ktoś nieopatrznie otworzył załącznik, a następnie zalogował się na zaatakowanym urządzeniu, zalecany jest jak najszybszy kontakt z bankiem oraz zmiana hasła (za pośrednictwem innego urządzenia) i zweryfikowanie dokonanych operacji.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułFacebook wykorzystuje dane udostępnione w celach bezpieczeństwa do targetowania reklam Następny artykuł ›Serwisy ceneo.pl oraz opineo.pl zmienią zasady prezentowania negatywnych ocen

Newsletter

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się