Portal bezpiecznego e-biznesu

Avril Lavigne „najbardziej niebezpieczną gwiazdą” online!

 Avril Lavigne „najbardziej niebezpieczną gwiazdą” online!

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Avril Lavigne jest obecnie najbardziej niebezpieczną osobą, według najnowszego badania firmy McAfee.

Avril Lavigne „najbardziej niebezpieczną gwiazdą” online!

Celem badania było uzyskanie odpowiedzi, jakie nazwiska generują najbardziej „niebezpieczne” wyniki wyszukiwania, co z kolei może prowadzić do większego zagrożenia dla użytkowników przeglądających sieć. Chodzi o pliki i strony internetowe zainfekowane szkodliwym oprogramowaniem, które może wpłynąć na działanie komputera, kraść dane wrażliwe i hasła.

Zestawienie publikowane jest już po raz 11. Według jego twórców wyszukiwanie frazy "Avril Lavigne free mp3" w 22 % przypadków skutkuje trafieniem na stronę ze złośliwym oprogramowaniem. McAfee wymienia dwa czynniki stanowiące przyczyną zajęcia przez piosenkarkę najwyższego miejsca na podium. Po pierwsze, istnieje teoria spiskowa z której wynika, że prawdziwa Avril Lavigne zmarła wiele lat temu, a obecnie zastępuje ją aktorka. Poszukiwanie informacji na ten temat może łatwo doprowadzić do dużej ilości złośliwych stron internetowych. Drugim powodem popularności artystki jest jej nowa płyta, która ma zostać wydana jeszcze w tym roku.

Hakerzy wiedzą, że konsumenci szukają najnowszego albumu i filmu ich ulubionych gwiazd i mogą to wykorzystać przeciwko użytkownikom w celu kradzieży ich danych osobowych. - napisał Gary Davis, główny doradca ds. bezpieczeństwa użytkowników w firmie McAfee.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułPolub polubowne – nowa kampania UOKiK Następny artykuł ›Ministerstwo Finansów ostrzega przed oszustami!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się