Portal bezpiecznego e-biznesu

Analiza sklepu internetowego: zakupeo.com

 Analiza sklepu internetowego: zakupeo.com

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Otrzymujemy zgłoszenia dotyczące sklepu internetowego zakupeo.com. Na temat sklepu nie ma dostępnych żadnych opinii, oprócz tych które widnieją na samym sklepie. W naszej ocenie sklep posiada kilka cech, które mogą podważać jego wiarygodność.
Analiza sklepu internetowego: zakupeo.com

Poniżej cechy sklepu, które w naszej ocenie, mogą podważać wiarygodność sklepu.

Atrakcyjne ceny w sklepie

Oferta sklepu obejmuje produkty z kategorii RTV i AGD. Natomiast różnice w cenie, w porównaniu z cenami tych samych produktów w innych sklepach internetowych, są tak duże (ok. 200 - 300 zł), że można mieć wątpliwości co wiarygodności sprzedawcy.

Metody płatności

Sklep oferuje kilka metod płatności, ale wszystkie ograniczają się płatności przez internet. Sklep nie oferuje płatności w chwili odbioru produkty za tzw. pobraniem. Co ciekawe sklep oferuje płatność ratalną (raty DotPay.pl) chociaż z regulaminu wynika, że płatności elektroniczne powinny być oferowane przez PayU.pl (poniżej).

Sprzedawca

Właściwe to nie wiemy kto jest sprzedawcą w sklepie zakupeo.com. Brakuje podstawowych informacji w regulaminie oraz na stronie sklepu. To zdecydowanie utrudni ewentualną procedurę reklamacji lub zwrotu produktu. Warto podkreślić, iż podanie danych sprzedawcy to podstawowy obowiązek przedsiębiorcy internetowego wynikający zarówno z ustawy o prawach konsumenta, jak i ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Regulamin

Dokument został przekopiowany z innego sklepu. Świadczy o tym układ całego dokumentu oraz m.in. fragment dotyczących serwisów płatności (§ 9 Metody płatności) z którego wynika, że zakupeo.com korzysta z płatności internetowych PayU oraz PayPal.com – chociaż faktycznie korzysta z DotPay.pl.


Warto również zwrócić uwagę, na § 19 regulaminu, ponieważ w ostatnim punkcie pojawia komentarz osoby tworzącej regulamin - w obu regulaminach ten sam.

Kontakt

Dzwoniliśmy do sklepu w celu wyjaśnienia naszych wątpliwości. Niestety nikt nie odebrał telefonu.

Jeżeli macie jakiekolwiek doświadczenia związane ze sklepem zakupeo.com zachęcamy do dodania komentarza na jego temat pod niniejszym artykułem.

[Aktualizacja - 29.03.2019 r.] Po publikacji niniejszego artykułu w regulaminie poprawiono punkt dotyczący sposób płatności oraz § 19.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułFacebook - czy przetwarzanie danych było legalne? Następny artykuł ›Made in …. ?? Czy błędna informacja o kraju produkcji towaru jest wadą?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się