Portal bezpiecznego e-biznesu

Allegro w Czechach. Nowa szansa dla sprzedawców?

 Allegro w Czechach. Nowa szansa dla sprzedawców?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Portal Allegro od lat pozostaje najpopularniejszym w naszym kraju serwisem typu marketplace. Nie tak dawno pisaliśmy o innowacjach związanych z dedykowanym dla przedsiębiorców systemem płatności. Okazuje się, że nie jest to jedyna nowość, którą wprowadziła w ostatnim czasie spółka. Allegro rozpoczęło działalność na rynku czeskim.
Allegro w Czechach. Nowa szansa dla sprzedawców?

Od kilku dni funkcjonuje nowa domena portalu, a konkretnie Allegro.cz. Taki ruch spółki był odpowiedzią na potrzeby rynku. Problemy dotyczące dostawy oraz zwrotów były jednymi z najczęściej wskazywanych przez użytkowników platformy. Z wymienionych powodów nie decydowali się oni na dystrybucje swoich produktów poza granice naszego kraju.

Aby zadośćuczynić wymaganiom użytkowników, portal Allegro nie tylko stworzył odrębną stronę dostosowaną do czeskich klientów, ale także zorganizował kwestie logistyczne. Zamówienia za naszą południową granicę będą dostarczane m.in. przez firmy kurierskie DHL czy DPD, a sama jego obsługa będzie możliwa dzięki nowej usłudze oferowanej przez portal - One Fulfillment by Allegro.

Czechy to bardzo perspektywiczny rynek nie tylko dla nas jako marketplace’u, ale także dla naszych partnerów. To dla nich szansa, by dotrzeć do nowej grupy kupujących i rozwijać swój biznes na zupełnie nową skalę…Już pierwszego dnia działania platformy w Czechach mamy tam aktywnych około 100 milionów ofert. Potwierdza to nie tylko duże zainteresowanie eksportem z Allegro, ale również atrakcyjność oferowanych przez nas narzędzi do sprzedaży międzynarodowej - przekazuje Chief Commercial Officer w Allegro, Alvise Favara.

Co bardzo istotne dla korzystających z platformy, Allegro oferuje również pomoc w dostosowaniu ofert do czeskiego konsumenta. Tłumaczenie oraz reklama nie powinny więc w założeniu stanowić żadnej bariery dla przedsiębiorcy chcącego podbić nowy rynek. Kolejnym ułatwieniem jest fakt, że rozpoczęcie sprzedaży w nowej domenie nie będzie wymagało odrębnego rejestrowania konta. Jedynym, co musi zrobić użytkownik, jest wybranie odpowiedniej opcji w zakładce zarządzania sprzedażą.

Podbijanie nowego rynku nigdy nie jest rzeczą najprostszą. Zwłaszcza że portal Allegro ma sporą konkurencję, która funkcjonuje w Czechach już od dłuższego czasu. Z pewnością jest to jednak ciekawa możliwość dla przedsiębiorców, którzy korzystają z platformy i szukają dla siebie nowych klientów. Kto wie, być może znajdą ich właśnie u naszych południowych sąsiadów.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułSprzedaż i transfer długów: Efektywne strategie dla wierzycieli i przedsiębiorstw Następny artykuł ›Nowy obowiązek właścicieli e-sklepów. Czy dotyczy również ciebie?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się