Portal bezpiecznego e-biznesu

Alior Bank przestrzega przed dalszym korzystaniem z Windows 7

 Alior Bank przestrzega przed dalszym korzystaniem z Windows 7

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Alior Bank przypomina użytkownikom Windows 7, że wsparcie dla tego systemu zakończyło się. Przestrzega przed narażeniem się na ataki hakerów.

Alior Bank przestrzega przed dalszym korzystaniem z Windows 7

Niedawno, bo 14 stycznia br. Microsoft zaprzestał wsparcia technicznego dla stworzonego przez siebie ponad 10 lat temu systemu operacyjnego Windows 7. Mimo tego, że możliwość korzystania z tego oprogramowania dalej istnieje, to jednak zwiększyło się ryzyko infekcji wirusami i złośliwym oprogramowaniem. Jest to skutkiem zaprzestania przez producenta aktualizacji oprogramowania i zabezpieczeń.

Oznacza to także wzrost ryzyka nieautoryzowanych transakcji dokonywanych przez cyberprzestępców. Ostrzega przed tym m.in. Alior Bank, który namawia użytkowników Windowsa 7 do unikania korzystania z bankowości internetowej. Ci klienci banku, którzy mimo ostrzeżenia zignorują je i dopuszczą do nieautoryzowanej transakcji – mogą mieć problem.

Według prawa banki co do zasady mają obowiązek zwracać klientom pieniądze, gdy dojdzie do nieautoryzowanych transakcji. Ustawa o usługach płatniczych nakłada jednak na płatników (klientów banków) określone obowiązki zachowania ostrożności, których zaniechanie może skutkować brakiem odpowiedzialności banku. Można się spodziewać, że w przypadkach nieautoryzowanych transakcji i cyberwłamań dokonanych na koncie użytkownika korzystającego z Windows 7 – banki będą odmawiać zwrotu wyprowadzonych środków.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułUwaga na aplikacje fleeceware! Następny artykuł ›UOKiK wszczął postępowanie wobec Recmana za fałszowanie składu surowcowego odzieży

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się