Prawo, Aktualności • 20.06.2016

300 dolarów grzywny za pobranie filmu!
Wehikuł czasu to urządzenie, które zdecydowanie przydałoby się Amerykanom, którzy zamiast pójść do kina na film „Londyn w Ogniu”, pobrali go z sieci. Z pewnością cofnęliby się w czasie, aby obejrzeć produkcję w kinie, co zdecydowanie byłoby tańsze niż ściągnięcie filmu. Dlaczego? Osoby, które pobrały film, otrzymały wezwanie do zapłaty 300 dolarów grzywny!

Bezpieczeństwo, Aktualności • 10.06.2016

32 mln kont Twittera zagrożonych. Wyciekły dane do logowania
Hakerzy przystąpili do skutecznego ataku na popularny portal społecznościowy. Korzystając ze złośliwego oprogramowania uzyskano dane do logowania w serwisie Twitter. Jak podaje LeakedSource 32 miliony kont jest zagrożonych włamaniem.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 06.06.2016

Fałszywe faktury wysyłane do klientów Polskiej Grupy Energetycznej
Kolejna próba oszustwa internetowego. Tym razem cyberprzestępcy posługują się następną rozpoznawalną na rynku marką - PGE. Oszuści podszywający się pod Polską Grupę Energetyczną rozsyłają wiadomości zawierające złośliwe oprogramowanie, które ma na celu szyfrować dyski ofiar, a następnie żądają opłaty za odblokowanie zainfekowanego urządzenia.

Prawo, Aktualności • 31.05.2016

Komisja Europejska ingeruje w e-handel
Komisja Europejska przygotowała nowe regulacje prawne, które z założenia mają wzmocnić rozwój transgranicznego handlu internetowego w Unii Europejskiej. Mają zostać wprowadzone identyczne ceny towarów we wszystkich krajach. Planuje się również obniżenie kosztów wysyłek zagranicznych i sprawniejszą walkę z nieuczciwymi sprzedawcami.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 29.05.2016

Milwaukee Bucks ofiarą phishingu!
Phishing to najczęściej wykorzystywana metoda zdobywania danych przez cyberprzestępców. Ofiarami są przede wszystkim firmy ponieważ pracownicy rzadko bywają szkoleni z zakresu rozpoznawania tego rodzaju zagrożenia. Tym razem ofiarą padła znana drużyna koszykarska Milwaukee Bucks.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 24.05.2016

Facebook czyta Twoje wiadomości!
Facebook został pozwany o naruszenie prywatności swoich użytkowników, poprzez czytanie ich prywatnych rozmów.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 18.05.2016

Nowy znajomy na Tinderze okazał się porywaczem!
Tinder to obecnie jedna z najpopularniejszych aplikacji ułatwiających nawiązywanie nowych znajomości. Celem aplikacji jest kojarzenie osób, które posiadają zbieżne zainteresowania. Warto jednak pamiętać, że deklaracje w sieci nie zawsze okazują się w 100% prawdziwe, dlatego należy zachować ostrożność i zadbać o własne bezpieczeństwo. Boleśnie przekonała się o tym pewna studentka z USA.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 09.05.2016

Paczkomaty-24.pl kolejna próba oszustwa!
Od kilku dni wysyłane są wiadomości, w których adresat podszywa się pod firmę Inpost, właściciela Paczkomatów. Wiadomość stanowi próbę oszustwa, a strona paczkomaty-24.pl nie ma nic wspólnego z firmę Inpost.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 06.05.2016

Dalszy ciąg dezinformacji oraz zastraszania przedsiębiorców!
„BĄDŹMY LEGALNI”, „LEGALNI Z PRAWEM” i „KANCELARIA LIBERTY” od ponad miesiąca nękają przedsiębiorców wiadomościami w których grożą odpowiedzialnością za niedopełnienie obowiązku zgłoszenia zbiorów danych w rejestrze prowadzonym przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO). To nic innego jak próba wyłudzenia usługi!

Bezpieczeństwo, Aktualności • 20.04.2016

Uważaj na fałszywą aktualizację smartfona!
Cyberprzestępcy każdego dnia tworzą nowe mechanizmy, których nadrzędnym celem jest dobranie się do naszego konta bankowego. Najnowszy trojan również ma taki cel, jednak sposób w jaki dochodzi o zainfekowania naszego telefonu jest nowatorski. Do infekcji dochodzi przez wiadomość SMS oraz link prowadzący do najnowszej aktualizacji. Przed nasilającymi się atakami na użytkowników smartfonów z Androidem w oficjalnym komunikacie ostrzega Rada Bankowości Elektronicznej Związku Banków Polskich.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno