Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta nakazał firmie Invest-Net Braniewski Tomasz, właścicielowi serwisów internetowych ale-gratka.pl, bez-posrednikow.pl, ofertynet.com.pl, ale-gratka.com, alegratka.eu, top-gratka.com - zwrócenie klientom nienależnych opłat za publikację ogłoszeń dotyczących nieruchomości.
Wyobraźmy sobie sytuację, w której klient kupuje ekspres do kawy w sklepie internetowym. Następnie po 6 miesiącach sprzedaje go swojemu sąsiadowi. Ekspres się psuje, więc sąsiad chce go reklamować. Składa w tym celu reklamację z tytułu rękojmi do sklepu w którym ekspres został zakupiony, ale sprzedawca nie chce uznać takiej reklamacji ponieważ, choć termin reklamacji nie został przekroczony to pierwotna umowa została zawarta z zupełnie inną osobą. Czy sklep ma rację? Okazuję się, że nie!

Bezpieczeństwo, Aktualności • 25.01.2017

Ktoś się pod Ciebie podszywa!
Czesc, na tej stronie tu ktoś pod Ciebie sie podszywa - jeśli otrzymacie taką lub podobną wiadomość na facebookowego Messengera, lub czat, zachowajcie ostrożność.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 19.01.2017

Podstępny sposób włamań na konta Google. Przestrzegamy!
Przestrzegamy przed nową falą zagrożeń phishingu w sieci. Cyberoszuści rozsyłają fałszywe wiadomości e-mail podając się za znajomych odbiorcy. W przypadku otrzymania od kogoś znajomego e-maila z załącznikiem, który łudząco przypomina plik w formacie PDF, a do jego odczytania konieczne jest zalogowanie się na koncie Google, nie należy otwierać pliku, gdyż prawdopodobnie to próba przejęcia danych.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 18.01.2017

Najpopularniejsze hasło w sieci w roku 2016 r. to …..
Firma Keeper Security opublikowała listę najpopularniejszych haseł w sieci. Oczywiście nie ma zaskoczenia, a zwycięzca z lat ubiegłych na dobre „zadomowił się” na najwyższym stopniu podium. Ciąg cyfr „123456” to wciąż najpopularniejsze hasło.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 17.01.2017

Oszustwa z użyciem marki Totalizatora Sportowego LOTTO na Facebooku
Przestępcy internetowi tym razem wykorzystują znaną przez Polaków markę zajmującą się loterią tj. LOTTO.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 17.01.2017

Cyberoszuści podszywają się pod Ceidg.gov.pl
Nowa fala oszustw związanych z wyłudzaniem fikcyjnych opłat do CEIDG tym razem rozpowszechnia się w sieci. Oszuści podają się za pracowników Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej żądając określonej kwoty pod rygorem rzekomego usunięcia danych z ewidencji. Niestety wykorzystanie domeny ceidg.gov.pl jest możliwe z powodu błędnej konfiguracji tej domeny.
Jak podaje serwis tvn24bis.pl duże zmiany czekają wszystkich korzystających z serwisu Allegro. Od 25 stycznia br. zmianom ulegnie system komentarzy do transakcji, a już od wtorku 17 stycznia rozszerzona zostanie o dodatkowy punkt lista towarów, które nie mogą być przedmiotem aukcji.

Aktualności, Prawo • 16.01.2017

Sprzedawcy książek pod kontrolą UOKiK!
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów rozpoczął postępowanie przeciwko sprzedawcom książek telefonicznych z Dąbrowy Górniczej. Konsumenci skarżyli się od dłuższego czasu, że po odstąpieniu od umowy zakupu produktów nie dostawali zwrotu pieniędzy lub otrzymywali go po bardzo długim czasie.
Jak podaje serwis bankier.pl, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na T-Mobile karę w wysokości 15 mln zł. Zdaniem urzędu, telekom włączał klientom usługi Granie na Czekanie, Szafa Gra i Prenumerata nie mając od nich wyraźnej zgody. Takie działanie narażało konsumentów na dodatkowe koszty.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno