Bezpieczeństwo, Aktualności • 13.05.2017

Jeden z największych cyberataków w historii może dotknąć i ciebie
WanaCrypt0r 2.0 – tak nazywa się złośliwe oprogramowanie typu ransomware odpowiedzialne za ostatnie masowe ataki w m.in. w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Rosji. Tym razem hakerzy wzięli sobie na cel także szpitale (NHS – National Health Service w UK) oraz sieci telefoniczne.

Marketing, Aktualności • 12.05.2017

Będzie mniej reklam na Facebooku
Taką przynajmniej mamy nadzieję po opublikowaniu oficjalnej informacji na firmowym blogu Facebooka.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 10.05.2017

Sprzedawco uważaj na rzekome maile od PayU
Jak donosi serwis niebezpiecznik.pl mamy do czynienia z nowym oszustwem skierowanym przeciwko sprzedawcom z Allegro.
Wydaje się, że wciąż ma – ale znacznie mniejszą niż przed wydaniem wyroku przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej kilka dni temu. Sprawa ciągnęła się od 2013 r. i dotyczyła opóźnienia lotu pasażerskiego z Burgas w Bułgarii do Ostrawy w Czechach, przez Brno. Samolot najpierw wystartował z opóźnieniem 1h 45min spowodowanym usuwaniem skutków wcześniejszej awarii, by następnie zderzyć się z ptakiem w czasie lotu. W sumie spowodowało to opóźnienie ponadpięciogodzinne w dotarciu do celu.

Aktualności • 28.04.2017

Nowy Quick.Cms już wkrótce!
Jak informuje zespół OpenSolution, późną wiosną pojawi się nowa wersja oprogramowania Quick.CMS oraz Quick.CMS.Ext v6.4.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 19.04.2017

Zostałeś usunięty ze znajomych. Nie sprawdzaj tej wiadomości!
Nowy sposób na wyłudzenie danych zalewa skrzynki internautów. Cyberoszuści oferują użytkownikom Facebooka, możliwość rzekomego sprawdzenia, kto usunął ich z grona znajomych. Przestrzegamy, iż w ten sposób można udostępnić swój adres e-mail oraz stracić pieniądze.
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przedstawił istotny pogląd w sprawie umowy kredytu konsumenckiego zawartej przez internet - poinformował Urząd w środę w komunikacie. Pogląd odnosi się do interpretacji pojęcia "trwałego nośnika".

Bezpieczeństwo, Aktualności • 28.03.2017

Cyberatak hakerów z Korei Północnej na polski system bankowy
Polski system bankowy padł ofiarą ataku wyszkolonej „armii” hakerów z Korei Północnej. Zgodnie z informacjami podanymi przez "New York Times" Polska nie była jednakże jedynym celem ataku.

Prawo, Aktualności • 23.03.2017

UE walczy z serwisami społecznościowymi!
Jak podaje serwis Puls Biznesu, Komisja Europejska i urzędy ochrony konsumentów w krajach Unii Europejskiej zagroziły serwisom: Facebook, Twitter i Google+ karami za łamanie praw konsumentów. Serwisy te zostały zobowiązane do tego, aby w ciągu miesiąca przedstawiły rozwiązania chroniące użytkowników przed nieuczciwymi praktykami.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 20.03.2017

Uwaga na fałszywą aplikację Google Chrome
Uwaga na kolejne oszustwo w internecie. Jak podaje portal gazeta.pl, cyberoszuści stworzyli fałszywą wersję przeglądarki Google Chrome, która do złudzenia przypomina oryginał przeglądarki, a jednocześnie wyłudza od użytkownika takie informacje, jak numer karty kredytowej!

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno